1. Vyrazí nalačno

Neudělá si základ. Což je základ; trochu promazat trubky, abyste líp spalovali. V hospodě to burákama nedoženete, to není žádný pořádný jídlo.


2. Nezapne tempomat

Jednoduše přepálí start. Ale v posteli taky chcete vydržet co nejdýl, a tak si musíte najít ideální tempo, abyste se neudělali předčasně před půlnocí. Jinak budete pro smích.


3. Nebrzdí

Asi neslyšel o tom, proč je v autě brzda. Takže průběžně neprolejvá nealkem, aby se mu druhej den nerozskočila hlava.


4. Utrhne se ze řetězu

Nedodržuje zákon záklopky a chlemtá hlava nehlava, protože si myslí, že je nesmrtelnej. Pak po něm musí uklízet hajzlíky. V lepším případě hodí čelíčko.


5. Míchá

Nechá se vyhecovat k tomu, aby ztrestal deset dvanáctek, půl flašky báječný podpultový domácí slivovice, navrch to zaleje pár fernýskama a celej ten myšmaš zabrzdí becherem.


6. Panákuje

Pivo nebo víno. Rychlejší opičku, abyste opravdu pohledali.


7. Dohání

Přijde pozdě a má neodbytnej pocit, že mu už všechno vypili. A tak se utrhne ze řetězu, aby byl na stejný vlně. Jenže opozdilci zpravidla všechny přeskočí a odpadají jako první.


8. Hraje hry

Netuší, že čím víc komplikovanějších pravidel, tím dřív se zlije jako konev. Po pětivodkách, protože se něco kolem stolu zrovna stalo a muselo se pít. Teda on musel.


9. Experimentuje

Třeba s pivem. Buď ho vytáhne brčkem anebo se hecne a poprvé v životě ho exne. A rovnou několik a nefiltrovanejch čtrnáctek k tomu.


10. Pije levný pitivo

Nechce napoprvé utrácet. Bohužel. Místo kvalitního pití, po kterým je menší opička, do sebe láduje vodku honěnou u někoho doma ve vaně.


11. Nasává sladký bumbáníčko

Pije sirupový bumbání, a protože mu to přijde bezpečný, pomalu bez alkoholu, vypije toho o to větší množství. A jsme zas tam, kde jsme byli.


12. Zleje se do němoty

Holt kvalitní křest lihem. Jenže když nemůžete mluvit ani chodit, můžete padnout jak podťatý. A dost často na hlavu. Nebo netrefíte dom. Nebo neudržíte malou. Nebo velkou. Nebo ani jedno… Na záchytce.


13. A zásadně neblije…

Když se mu navaluje, dělá hrdinu, a místo aby si šel včas odplivnout, zeblije se pak pod stůl nebo zeblije hajzly nebo doma postel. Nebo všechno dohromady.