1) PROTOŽE PENÍZE MŮŽETE UTRATIT ZA NĚCO JINÝHO. Koukněte na všechny ceny letenek, vstupenek na do muzejí, do zámků, na lodičky a podobný turistický nesrandy. Kolik by za to bylo flašek Captaina Morgana? Snadná matika, ne? Zvlášť po prvním Morganu.

2) PROTOŽE POVINNOSTI. Muset stihnout obhlídnout všechny pamětihodnosti je vlastně takovej celotýdenní domácí úkol. Jasně, když už jsem tady…. Ale když už jsem teda AŽ tady, tak proč si s sebou vozit takvou nálož povinností a stresu? Vždyť odložení povinností je instantní radost.

3) PROTOŽE ORIGINALITA. Až se vás bude kámoš ptát, co vás nejvíc zaujalo v Louvru, můžete říct, že recepční. Nebo že radši poznáváte současnou kulturu. Nebo vymyslet jinej vznešenej název pro povalování se v hotelu, vysedávání v baru a občasný shopping.

4) PROTOŽE FRONTY. Na všechny památky se stojej fronty. Chcete, aby vaše dovolená byla něco jako týdenní pobyt v Tescu? Ne? Řešení najdete na gauči u televize. Za sedm dní se určitě objeví nějaký díl Simpsonových, který jste ještě neviděli.

5) PROTOŽE SLUNCE. Při válení se vyhnete slunečním paprskům. Vyhnete se tak i typickým reakcím typu: „Jé ty seš opálenej, kdes byl?“ Takže nebudete muset svý zážitky osmkrát denně vypravovat.

6) PROTOŽE VOLNÝ GIGABAJTY. Nebudete mít telefon zahlcenej fotkama zářivě bílých těl, znepokojivě nedotčených nepravidelným sportem. Stejně byste se je styděli ukazovat.

7) PROTOŽE ODPOČINEK. Opravdu jste si u pobíhání podle mapy a poskakování podle pískání TripAdvisoru někdy odpočinuli?
    
8) PROTOŽE PUCHÝŘE.  Nebudete mít puchýře od novejch sandálů.
    
9) PROTOŽE BABIČKA. Budete mít čas vybrat něco hezkýho pro babičku, a nebudete se muset spolíhat na hnusný hrnky, plyšáky a pohledy na letišti. A když pro jistotu nejedete nikam, můžete aspoň k babičce na návštěvu.

10) PROTOŽE CESTOVATELSKÁ SEZNAMKA. Některé příspěvky v téhle skupině vás přinutí přehodnotit váš postoj k turistům a cestování celkově. Některé vás vyděsí tak, že už nebudete chtít vycestovat ani do večerky pro rohlíky.

11) PROTOŽE MAZLÍČCI. Žádný loučení plný slz a chlupů.

12) PROTOŽE NÁVRAT DO REALITY. Když vaše dovolená bude něco jako superdlouhý nedělní odpoledne, návrat zpátky do koloběhu života bude tak nějak míň bolet.

13) PROTOŽE PŘÍŠTĚ. Pobíhat z bodu A do bodů B, C, D až Z, a pokoušet se u toho napodobovat nějaký srozumitelný světový jazyk můžete koneckonců zase za rok. A nebo taky nemusíte. Není to skvělý?