Po pás ve vodě

Moře šumí, bazén šplouchá, voda se přelévá. Někdy je pokušení vážně obrovské – ale kolem spousta turistů, cákajících děcek, lidí naražených do nafukovacích obručí. Já u pramene jsem a žízní hynu, teda obráceně.

Divadlo

Představení v plném proudu: herci do sebe obrací jednu sklenku za druhou, v hádkách rozlévají vázy, myjou si ruce, koupou se ve vaně. A všichni kolem vás jak zařezaní, vy sedíte uprostřed řady, u východu bodyguard v podobě uvaděčky.

Výlet

Hlas průvodkyně k vám doléhá jakoby z dálky: „Nacházíme se v Močidle nad Úlevou. Vpravo fontána, vlevo kašna a před námi bude za okamžik proslulý bůh Urinus.“ Ze všech sil se bráníte tomu, abyste se proměnili v čůrajícího panáčka, kterého vidíte na všech pohlednicích v přecpané ulici.

Porada

Monotónní šéf mluví dál a čas plyne jako voda v řece. Ještě chvilku, říkáte si, přece to musí někdy skončit. Ale nekončí – naopak, teprve se dostáváte k jádru tohohle každoměsíčního žvanění, kdy si nadřízený vylévá srdíčko.

Fronta

Čekáte deset, dvacet minut. Před vámi pět šest lidí, za vámi kilometr. Odejít do malé místnůstky za rohem znamená čekat další lidskou generaci.

Ve vlaku

Ve stanici nelze, to je pravděpodobně poslední platný Norimberský zákon. V kombinaci s obvyklým megahitem každé železniční zastávky („Omluvte prosím zpoždění vlaku!“) se budete kroutit jako na nejdivočejší diskotéce.

Čekání na rande

„Ahoj, nečekáš dlouho? Nechceš se ještě projít? Není nic romantičtějšího než večerní osvětlené bulváry!“ Je kruté to říct, ale řeči se mluví a voda teče.

Při předehře

Ženete se z práce, mrštíte služebním notebookem do kouta, strháváte ze sebe oblečení a váš nadržený protějšek si to vysvětlí tak, jako byste už od vchodu funěli: Zlato, jdem na to!

Po zhlédnutí hororu

Když jste dítě nebo trochu slabší povaha, toaleta se pro vás může v noci stát tím nejnebezpečnějším místem na světě – kde číhá nebezpečí na bezbrannou oběť s plným měchýřem.

Sportovní utkání

Moderátor křičí jak smyslů zbavený, rozhodčí nastavuje minuty a bezpečné hájenství reklamní pauzy už se konat nebude. Co s tím? Vydrží to muž v bráně, nebo to pustí?

Rozbalovací show

Představte si to: jste v lyžařské kombinéze, v pracovním mundůru, ve slavnostní uniformě, v kosmickém obleku, v lidovém kroji – deset lidí vás strojí už víc než hodinu a najednou…

Labyrint

Ocitli jste se v neznámé budově, která připomíná spletité mraveniště a chová se vůči vám jako nepřátelské vosí hnízdo. Desítky chodeb, stovky dveří – štítky na nich prázdné, všichni někde zalezlí – takže nikdo neporadí. Z čela vám stéká pot.

Pouťové atrakce

Ke standardům každého zábavního podniku patří: kolotoč (nejméně 3), labutě (1), horská dráha (2), stánky s cukrovou vatou (3), stánky s pivem (na každém rohu), záchody (žádný). Tak hezky vyexujte dva kelímky, svezte se na vratkém sedátku a pak příjemnou zábavu.