1. Nemějte sex s kolegyní ani kolegou. Jestli s váma vážně chtějí mít sex, budou ho s vámi mít i jindy. Ale takhle budete celý Vánoce myslet na to, o co jako šlo. A pak to bude trapný až do března, kdy jeden z vás dá výpověď.
 2. Když už musíte mít sex s kolegyní nebo kolegou, proboha nemějte sex s podřízeným.
 3. A když už jsme v tom, nemějte sex v serverovně. Protože servery se musí chladit a když si v tý zimě sundáte trenky, nebude to vypadat dobře. A taky jsou tam kamery, protože servery jsou drahá sranda. A být nahý v chladu a na kameře? To už tuplem nechcete.
 4. Hodně jezte. Pokud je váš šéf škrt a nejsou chlebíčky, aspoň pijte hodně vody, ať se neožerete jako první. Jinak uděláte něco příšernýho ve chvíli, kdy si to ještě budou lidi pamatovat. Věřte mi, říká vám to člověk, který se na jedný party postavil na stůl a odezpíval celou Zemi vzdálenou. V půl osmý večer.
 5. Nepište si s lidma, pokud to není nutný. Na vánoční party totiž musíte dát najevo, že jste tam rádi, ne proto, že tam musíte být. Takže omezte telefonní komunikaci na minimum. A taky si nechcete vybít baterku, protože tentokrát byste si chtěli natočit Honzu, jak zpívá Zemi vzdálenou.
 6. Pokud už je kolem vás večírek v plném proudu, snažte se nedodělávat práci. Jednak už dvě hoďky popíjíte a začínáte dělat chyby v tabulkách a textech… a taky se možná díky všemu tomu ruchu přehlédnete a pošlete klientce nelichotivý email o kilentce.
 7. DŮLEŽITÝ: Pokud se vám po desátý večer začne zdát, že je dobrej nápad si s někým něco konečně vyříkat, nedělejte to.
 8. Opakuju: NEDĚLEJTE TO!
 9. Vánoční party taky není vhodná doba na diskusi o zvýšení platu.
 10. A taky není dobrej nápad testovat, jestli vám automat skutečně dá Colu, když do něj kopnete z boku. Markéto.
 11. Nic s kolegy neplánujte. Samozřejmě, že vám přijde jako dobrej nápad vyrazit s Robertem na hory. Ale jednak nevíte, jak to budete vidět zítra… a už vůbec nevíte, jak to bude připadat vašemu příteli.
 12. Nenechte se zlákat majitelem firmy na jeho oblíbenej drink. Většinou to je nějaká fancy hnusověc, na kterou váš žaludek není zvyklej. Takže potom skončíte na záchodech v účtárně, kde vyklopíte několik dekád starý koňak do odpadního systému.
 13. A teď dobrá rada na konec. Nenechávejte si zapnutý počítač s přihlášeným facebookem. Věřte tomu nebo ne, ale i když máte na fb jenom tři sta přátel, váš odvážný coming out může za noc nabrat skoro pět set lajků.