1. Lajky:

Vaše životní štěstí se odvíjí od počtu lajků. To osobní u fotky vašeho psa, to pracovní u fotky psa, který lačně polyká granule vašeho klienta.


2. Deadliny:

Na sociálních sítích se všechno děje hned a vy jste vždycky aspoň o půl hodiny pozadu.


3. Hejty:

Kolik hejtrů máš, tolikrát jsi správcem sociálních sítí. Ale vysvětlujte to klientovi.


4. Klienti:

Mají poměrně příčetnou představu o tom, co máte dělat, která se vůbec nepotkává s vaší představou o tom, jak byste to chtěli dělat.


5. Facebook:

Si dělá, co chce. Padá, nasazuje věci, kterým nerozumíte, a krade vám fanoušky. Ani antický otrok nebyl tak odkázán na zlovůli svého pána jako vy na „vychytávky“ z Facebooku.


6. Připojení:

Bez 3G signálu si ani neškrtnete, padající wifina je pro vás svého druhu pracovní úraz.


7. Komentáře:

Vnitřní rozpor mezi maximem komentářů, po kterých prahne vaše KPI, a vlastní leností na ně kloudně odpovídat, způsobuje rozpolcení osobnosti psychiatricky klasifikovatelných rozměrů.


8. Grafici:

Grafik je kámoš, ne žrádlo. Ale když vám do vizuálu k postu potřetí švihne pravopisnou chybu, máte chuť ho předhodit piraňám. Zvlášť, když si jí pak ani nevšimnete. Za vola jste každopádně vždycky vy.


9. Reach:

Pro většinu populace záležitost, pro kterou si dojedou do Hornbachu, pro vás metrika čtvrtletních prémií.


10. Počet znaků:

Vymyslíte to nejvymazlenější copy v dějinách lidstva, ale Twitter vás svoji fašistickou politikou 140 znaků prostě donutí něco vynechat. Dopustit se typografického holokaustu, nebo se zbavit přídavného jména, to je to, oč tu běží.


11. Klout:

Kde jsou ty doby, kdy si pánové poměřovali přirození a dámy cenu večerní róby. Kdo se na Klábosení nedostane do TOP 101, je mrtvý sociální muž.


12. Dementní názvy pozic:

Řekněme si to upřímně: Community Manager zní trochu jako pastevec ovcí a se Social Media Ninja jste tak akorát k smíchu.


13. Reálný svět:

Na sítích máte stovky kámošů, tisícovky sledujících a o ostrovtip vašich statusů by se daly brousit nože, ale jakmile si máte v obchodě říct o dvacet deka salámu, rozklepou se vám kolena i hlas.