1. Jméno

Jméno vašeho ex, to, které vám kdysi znělo tak sladce, budete mít už navždy spojené s konkrétním člověkem. Obličejem, tělem… No zkrátka ne vždycky je to pěkná asociace.  


2. Události

„Zlato, pamatuješ, jak jsme to dělali v taxíku po cestě z koncertu Nine Inch Nails?“ Pokud je vám odměnou hrobové ticho nebo jen suché konstatování „to nebylo se mnou“, víte, o čem mluvíme.


3. Místa

Ono se těžko vysvětluje své aktuální drahé polovičce, že nemůžete bydlet v tom krásném hotýlku u jezera, protože tam po vaší minulé návštěvě museli nechat pokoj znova vymalovat. Šlehačka byla totiž i na stropě.


4. Společní kámoši

Rozdělování kámošů je horší než rozdělování majetku. A stejně na sebe nakonec na narozeninových večírcích společných kumpánů s bývalýma narážíte.


5. Rodina v telefonu

Ať si seznam čísel promažete sebelíp, vždycky vám tam uvízne nějaká tetička, bratránek nebo maminka. Kterou čas od času vytočíte, když jste namol a chcete volat tágo.


6. Dítě

Když si s bejvalkou při sexu „na rozloučenou“ uženete bejby, schytali jste tu ultimátní věc, co vám bude život otravovat až do smrti. A když říkáme věc, myslíme to dítě.


7. Poměřování

Chca nechca se občas neubráníte myšlenkám na to, že Petr to přece jen dělal trochu líp. A Marek vydělával víc. A to Miluščino luxusní vyvařování. A ta Moničina prsa…


8. Domácí zvířata

Pokud si společně pořídíte dvě kočky, psa a zlatý rybičky, a pak se rozejdete, je to peklo. My osobně si myslíme, že zvířecí pohrobky vztahu je nejlepší sežrat. Jednak se rozdělíte fér a jednak je pak vaši nový partneři nebudou nenávidět a týrat.


9. Hypotéka

Hypotéka dokáže otravovat život i když jste ještě spolu. Ale když se rozejdete, začne to být teprve hyper-hardcore.


10. Facebook

Někdy se prostě neudržíte a prošňupete bývalým Facebook. Pokud zrovna nepřibrali 10 kilo a nepojali za partnera Romana Skamene, radost vám jejich vysmáté fotky a sluníčkové statusy neudělají.


11. Dárky

S bývalýma, když ještě nejsou bývalí, se holt člověk sem tam obdarovává. Nedejbože, když si ty věci oblíbíte a novým partnerům se prokecnete, od koho máte svoje nejmilejší triko, skvělej hrneček, co nedáte z ruky, nebo váš nejkrásnější vibrátor.


12. Mazlivé oslovení

Nejen jména to dovedou pořádně zavařit. Když někde zaslechnete „originální“ cukrování, které jste měli jako sladké tajemství (obvykle „pejsvítku“, „ňuníku“ nebo „pudelinko“), máte flashback jako blázen.


13. Když je potkáte

To se občas prostě stává. Většinou to nečekáte. A pak je to taky obvykle nečekaně trapné. A následuje několik nocí plných erotických snů s ex. Což ale nemusí být nakonec nutně úplně blbý.