1. Účes! Říkejte si, co chcete. Ale málokdo odchází od kadeřnice šťastný jako blecha. Obzvlášť, když radikálně měníte barvu nebo délku, jste nervózní, co na to řekne okolí. A taky chvíli trvá, než si zvyknete, že ten člověk v zrcadle jste vy.
 2. Boty. Než je člověk prošlápne, chvíli to trvá. A to bolí. Zvlášť podpatky.
 3. Žiletka! Nová žiletka by měla být super, žejo? Omyl! Jste zvyklí na svůj starý a tupý břit, takže než si zvyknete, pořežete si nohy na sto a jednom místě.
 4. Kartáček na zuby je taky otravnej, než se tak jako příjemně rozšmrdlá, žejo?
 5. Přítel. Ten starej byl idiot, proto s ním ostatně už nejste, ale než si před tím novým budete ochotná jen tak sundat make-up a povolit džíny, to bude chvíli trvat.
 6. A když jsme u těch džín, proč se nemůžou vytáhnout a přizpůsobit hned na první dobrou? Proč jim to trvá několik dusivých seancí?
 7. Psycholog. Ten poslední vaše vykecávání neunesl a skočil z balkónu a teď musíte všechno vyprávět nanovo.
 8. Avokádo! Avokádo je v podstatě něco, co je buď příliš nové nebo příliš staré. Ta doba, kdy je avokádou akorát tak zralé trvá asi sedm minut.
 9. Nové pracovná auto. Jasně, když si pořídíte nové auto sami, nevnímáte ty nepříjemnosti, protože máte radost z nového auta. Ale nový pracovní vůz je vopruz. Nevíte, kde zabírá spojka, nemáte v kaslíku svoje cédéčka, pořád nemůžete přijít na to, jak se posouvá sedačka… vzdych.
 10. A když jsme u pracovního auta, tak samozřejmě i nová práce. Neumíte s kávovarem, nevíte, kterému kolegovi se svěřit s čím, nevíte, jak dlouho můžete být na záchodě, aby to bylo se všema OK. V práci se zabydlujete klidně dva tři měsíce.
 11. Telefonní číslo! Vlastní telefonní číslo se blbě pamatuje, protože si nikdy nevoláte, žejo. A když ho najednou změníte, přidává se k tomu to, že budete další měsíc diktovat lidem to staré, pak budete chvilku zmatení a potom s pomocí vlastního kontakt listu nadiktujete to správné.
 12. A telefon jako takovej. Jak se tady dělaj screenshoty, proboha?!
 13. A nové heslo. Je skvělý, je neprůstřelný, vyhovuje kritériím stránky, na kterou se právě registrujete… ale tímhle procesem už jste prošli šestkrát, takže teď máte po celém internetu milion účtů s jinými hesly a už se nikdy nikam na nic nepodíváte.