1. V Mostecké pánvi, která beztak už dřív připomínala poušť, se začnou formovat nomádské kmeny, které mezi sebou budou bojovat o vodu a nanuky.
 2. Family Frost začne jezdit se třemi těžce vyzbrojenými Hummery, protože nebezpečí přepadu je všudypřítomné.
 3. Slavné karlovarské prameny se začnou odpařovat a jak ve vysoké koncentraci a promísené prostupují městem, všichni ve Varech zešílí. A třeba se rozhodnou, že uspořádají “mezinárodní” filmový festival nebo nějakou takovou kravinu.
 4. Moraváci konečně seznají, že je pro ně v Čechách příznivé klima a zahájí ozbrojenou intervenci z východu. Než se kdokoli stihne vzpamatovat, už budou u Pardubic.
 5. Pražáci se ve své betonové výhni už úplně zblázní a jen tak z rozmaru si rozkopou celé město, aby se z něj už nikdy nikdo nedostal ven… Oh, wait…
 6. Konkrétně lidé z Letné začnou podávat krvavé lidské oběti obřímu avokádu, které uctívají jako boha.
 7. Na Budějovicku začnou vysychat rybníky, takže se jihočeši svléknou do naha a budou tančit kolem pomalu se odpařujících vodních nádrží, aby zachránili kapry a s nimi i svou ekonomiku.
 8. O čtrnáct procentních bodů stoupnou preference té strany, která začne rozdávat větráky.
 9. Místňáci rozestaví kolem celého Máchova jezera husté minové pole, protože sorry, ale čeho je moc, toho je příliš.
 10. Dálnice D1 se rozžhaví natolik, že se na ní budou tavit pneumatiky od aut, takže ji půjde překonat pouze pěšmo nebo koňmo. Pokud se teda prostřílíte přes ty moravský barikády, žejo.
 11. Dobrá zpráva je, že když se po déjedničce blížíte k Brnu, můžete se v tomhle vedru tvářit, že je to jen fata morgána a dělat, že neexistuje.
 12. Horníci v Ostravě vůbec poprvé v historii berou dobrovolně přesčasy, protože i na šachtě je líp.
 13. A my už musíme končit, protože jdeme zapálit redakci. Zatím…