1. Sluší vám

I z toho největšího nemehla udělá pěkně střižený oblek lva salonů. Nebo aspoň tygra. Nebo hyenu. Víte, jak to myslíme, že jo?

2. Udrží tvar

I když jste od posledně trochu přibrali a lehce se roztýkáte kolem boků, oblek to udrží. Stačí dopnout knoflík, a jste v suchu.

3. Pocit výjimečnosti

Kdykoli se promenádujete v obleku mezi obyčejnými smrtelníky, každý se za vámi otočí a jistě si říká: „Kam asi míří ten hezký, vytvarovaný hoch? Za jakými dobrodružstvími?“ To vám pošimrá ego.

4. Pevný v kramflecích

Boty k obleku bývají většinou z pevnější kůže. Což se hodí, zvlášť když vám stokilová spolužačka z výšky dupne podpadkem na nárt.

5. Kravata

Taková kravata se dá zavázat na sto způsobů. Pokud jste nezajímaví, nudní a obyčejní, naučte se jich aspoň dvacet a pak můžete machrovat.

6. Respekt

Když jste ve slavnostním, každý si vás tak nějak jinak hledí. Třeba na slavnostní recepci s drinkama zadáčo proklouznete mnohem líp než v orvaných džínách. Pokud nejste poblitý.

7. Vzpomínky

Jelikož si takový oblek berete vlastně jen na výjimečné události, máte v něm poschovávaných spoustu vzpomínek. Od těch nehmotných až po lístky na legendární bály, zapomenutá milostná psaníčka spolužaček či zauzlované prezervativy.

8. Úschovna

Protože na šatech nejsou kapsy, holky si k vám budou chtít dávat věci. Tudíž pak nemůžou jen tak zdrhnout z plesu, aniž by se s vámi aspoň nerozloučily.

9. Údržba

Máznete se o zeď? Poplive vás spolutanečnice? Nebo na sebe zvrhnete Frankovku? Pokud máte klasický černý oblek, není skoro nic, co by nevyřešila mokrá houbička.  

10. Zahřeje

Nejen vás. Hlavně děvčatům bývá chladno. A vy jim můžete ochranitelsky přehodit přes ramena své sako a tím si získat jejich srdce. Funguje to. Fakt.

11. Neřešíte

Nemusíte dlouho vybírat, co si vezmete na sebe. Prostě oblek, košili, kravatu, kalhoty a boty. Tak jako každej rok.

12. Inkognito

Třeba v Rudolfinu se mezi těma ostatníma tučňákama ztratíte jako nic.

13. Univerzální oblek

Funguje na radostné i na smutné události. Svatba, pohřeb, křtiny. Stačí si vybrat.

14. Vždy připraven

Když to s váma náhodou šlehne, už vás nemusej převlíkat do rakve.