1. první kontakt

Na zažehnutí motorů stačí úplné minimum. Neřeší se povahy, podstatné jsou postavy a ryze animální přitažlivost. Stačí jeden o chlup teplejší pohled do očí před kioskem autokempu Zvánov a VVL začíná.

2. stalking

Jakoby náhodou dřepíme furt na stejném místě, vrháme pohledy a šmírujeme, jestli je objekt k mání. Samozřejmě nenápadně, nicméně přesto značně urputně. Času je málo a na nějakou eleganci není prostor.

3. útok

Na složité námluvy není léto vůbec stavěné. Já jsem Milan a mám velikost XS, ber nebo nech být. Kdo nejde tvrdě na komoru, bude sám.

4. odstavení konkurence

V první řadě se zbavíme té původní lásky, anžto ta je v tuto chvíli zbytečná a mohla by VVL těžko snášet. A pak jsou tu také další střelci. Léto je lovná sezóna, tudíž je zapotřebí valit klíny dokud můžeme, jinak je na řadě někdo jiný.

5. vzplanutí

Nové koště dobře mete, a i když jsme s tímhle nejspíš ještě nic nezametli, nepochybujeme o tom, že bude jistě lepší než to starý. Každopádně to s ním myslíme na furt.

6. romantika

Všechno to, co jsme rozhodně nedělali s původní láskou, děláme nějak samovolně a rádi. Hvězdičky, procházky, kytičky rvaný při měsíčku a básničky. Ty hlavně. Nic totiž nedokáže skrýt erekci tak spolehlivě jako Fráňa Šrámek.

7. metení

Na “věci” dojde brzy, pokud tedy ne hned. Myslíme si, že je toho hodně, že je to lepší a častější, než předtím. Což asi taky je. Čiže si VLL dáme rovnou i do vztahu na Facebook. A tím spíš si pořád myslíme, že je to na furt.

8. únava

Začíná toho být moc. Máme odřeniny, drobnou vyrážku a když jsme se s VLL chvilku opravdicky bavili, zjistili jsme, že společnou máme akorát vášeň pro Morgana s Colou. Ale to nevadí. Je to VLL. Ještě stále to myslíme na furt.

9. střízlivění

Teď už je toho vážně až moc. Až tak, že přemejšlíme, proč to vlastně s tou původní láskou bylo tak zlý, a že nám to jednou dvakrát týdně vlastně bohatě stačilo. A navíc ta dálka. Oba jste jiný. No ale tak můžete to na furt zkusit…

10. dálková fáze

VLL se vrací tam, odkud přišla. A vlastně je to dosti osvěžující. Občas si zavoláte a naplánujete si pěkné společné víkendy. Takže se na ni i těšíte. A zase to chcete na furt.

11. restart

Čím míň se vídáte, tím líp. Hezky se na sebe těšíte a zase nevidíte, co všechno je na pytel. A všechno se s plnou vášní roztáčí znovu. Vypadá to, že zase na furt. Dokud se nerozjedete, kam patříte, a pokračujete jen po telefonu.

12. čekání na periodu

Když už to vypadá, že všechno zvolna nabere směr šumění, nepřijde to, co má chodit pravidelně. A je to čirá hrůza. Jen ta představa, že si kvůli pěknýmu víkendu v autokempu a velikosti prsou, co padnou přesně do ruky, budete muset nakonec vzít někoho, kdo má v občance místo původu Křelovice u Přerova… Hrůza, že to bude muset být na furt.

13. loučení

Nakonec to přišlo. A oběma se ulevilo. I díky tomu, že to na furt nebude. Měníme status na Facebooku a  pokusíme se vrátit k bejvalé lásce. Podle všeho je ale momentálně ve fázi “restart”, takže musíme být trpěliví.

14. šťastné konce

Ale ono to vlastně ani špatně dopadnout nemusí. Třeba to vydrží, budete se mít rádi i za měsíc. A za rok do Zvánova pojedete na svatební cestu. A jednou spolu umřete.