1. Sebeuvědomění

To si takhle sedíte na gauči, čumíte na bednu a do záhybů břuchu vám upadne drobek. Převalujete bachor, hledáte a najednou vám dojde, že je něco špatně. Pro jistotu ještě zkoušíte svoje tučný madla u pasu a ano, máte jich víc než slušná horolezecká stěna… Fakt je něco špatně. Moc špatně…

2. Rozhodnutí

Při pohledu do zrcadla a představě, že se za pár měsíců budete muset svléct na koupáku vás polije čirá hrůza. A poprvé si říkáte sami pro sebe, že s tím budete muset něco udělat.

3. Posunuté rozhodnutí

Teď to ovšem přirozeně nejde. Máte toho hodně, jste unavení a na cvičení musíte být odpočnutí, ale až toho nebudete mít tolik, tak se na to vrhnete. Zejtra, zejtra už určitě.

4. Definitivní rozhodnutí

Stále přesvědčujete sami sebe, že je to opravdu nutné. Postupně jste o tom, že něco začnete dělat a jak se do všeho položíte začali mluvit i veřejně. A prej je načase. Což znamená, že jste skutečně tlustý a ostatní to vidí. Teď už opravdu musíte.  

5. Přípravná fáze

Bez vercajku do fitka nebo na ovál nelez. A že je to věcí: to máš boty, teplák, sportovní ponožky, potítko, bobule na spalování, trepky do sprchy… no a než se všechno sežene, to sakra trvá.    

6. Entuziastický začátek

Kašlete na plány, prostě korbíte. Zvedáte kila na tuny, chodíte na spinning a na věc, která má v názvu “hardcore”, protože vy jste hardcore. Vlastně ani nevíte, co děláte, ale děláte to absolutně naplno. Úplně cejtíte, jak hubnete a ještě si připadáte jako moderní mladá bytost, která nelení a dělá něco takzvaně pro sebe.

7. Lítostivé pokračování

Jediný části těla, které neřvou bolestí jsou ty pohlavní, protože ty ani nemáte sílu používat. Bolí vás dokonce i bulvy od toho, jak jste bolestí nemohli celou noc spát. Ale bojujete a vnitřně si přísaháte, že už to rozhodně nenecháte zajít takhle příšerně daleko a budete si průběžně udržovat fyzičku.

8. První bolestivý konec

Je vynucený. Už dál nemůžete. Všechno bylo špatně. Urvali jste si končetiny a místo abyste se ráno probouzeli svěží a nabití energií, připadáte si jako chromý veterán z uhelných dolů, který celou kariéru hrabal rukama.

9. První a poslední návrat

V invalidním mezičase jste vyslechli spoustu skvělých rad od podobných trosek jako jste vy. Našli jste si kouče, upravujete životosprávu, pijete karnitin a rozhodně nechcete přepálit začátek jako posledně. Už zase slyšíte kila padající na zem a v duchu si už malujete, jak se vám kolem krku vrhají mladice toužící pohladit si ten úchvatný pekáček.

10. Frustrace

Nic se neděje. Sice nejste namožený, ale jde to hrozně pomalu. Kouč je idiot a vám dochází trpělivost. Taky máte hlad a z karnitinu a jonťáků máte koliku.

11. Recidiva

Jak nejsou výsledky, není ani šturm. Už vám do toho párkrát něco vlezlo, pivko s kámošem a taky máte dost práce. Kouče jste poslali do háje, ostatně byl to bez tak předraženej honibrk, jídlo žerete zase svý poctivý a plán jste si upravili podle svého, protože takhle byste se pekáčku nedočkali ani za deset let.

12. Druhý bolestivý konec

Situace se opakuje. Jen s tím rozdílem, že fyzické zničení není ani zdaleka takové, aby se nedalo kousnout. Prostě na to dlabete. Děsně vás bolí ukazovák a s tím korbit nejde. Pravděpodobně i navštívíte lékaře, který vám řekne, že jde o lehkou namoženinu, ale co o tom blbec ví, že jo. Prostě si musíte dát pauzu.  

13. Rezignace

A blíží se konec. Vy to vlastně tak nějak víte, jen to správně navlíct, aby jste si nepřipadali jako líný hajtry. Ale co hergot. Léto za chvilku skončí, bude zima a svoje špeky jako když najdete. A kdyby, tak je prostě schováte do péřovky. Okolí vyprávíte, že máte zranění, které vám neumožňuje navázat na skvělou. Hotovo.

14. Sebeuspokojení

Konečně, holka nebo kluk by vás měli mít rádi takovýho jakej jste. A vy jste se sami sobě docela líbili. Tak zase až v lednu jo.