1. Štvaná zvěř

Než se stačíte rozhlédnout, vrhá se na vás snaživý personál. Obchod je zoufale prázdný a před dobře míněnou pomocí není úniku.

2. Velikosti

Všechno, co v obchodě mají (včetně prodavačky) je ve velikosti XS. Maximálně S. A všichni (včetně prodavačky) se tváří, že tak je to normální.

3. Dobrá rada

Personál poradí, když se nedokážete rozhodnout. A s nemilosrdnou upřímností doporučí něco, v čem se budete zaručeně „cítit pohodlně“. Není nad jasnější signál, že stárnete…  

4. Nekonečný striptýz

Převlékání v kabinkách je za trest. Svetry rozmazávají make-up, ponožky chytají břečku, co se usadila na podlaze, navrch jste zpocená jako dveře od chlíva z vedra, které v obchodě panuje. A to ani nepočítáte, kolik stejně zpocených lidí už danou věc mělo na sobě.

5. Zrcadlo zrcadlo?

Parádní střih, skvělá barva, velikost sedí. Super kousek, který zkoušíte jen pro jistotu. Nakonec ale v zrcadle vidíte křížence vorvaně s kapustňákem. Veškerá chuť do nakupování a života je v tahu…

6. Jakážejsem

A přesně v tuhle chvíli si naplno uvědomíte, v jak zoufalé situaci jste. Prsa velký, nebo malý, obří zadek, nohy od sebe… a na takový se ty pěkné hadérky snad ani nedělají.

7. Botičky

Samostatná kapitola. Jednak nemáte ponožtičky. Takže koupit. No a pak palce. Na ty vaše dlouhý bambule vlastně ani žádná kloudná bota není. A malíčky, juhů!

8. Nic

Ten pocit zmaru, když utratíte hodiny času v nákupáku mezi štendry a nic, ale vůbec nic se vám nelíbí. Nakonec, aby to martyrium nebylo úplně zbytečné koupíte něco, co už si v životě nevezmete na sebe a po třech letech to odložíte do kontejneru…

9. Průvodce

Nikdo nechce být sám. Ani na nákupech. Proto si s sebou obvykle bereme kamarádku či bojfrenda. Není horší výprav. Kamarádka má obvykle svou představu jak o obchodech, které chce navštívit, tak o tom, co je pěkný. A chlapec, ten je a priori znuděnej.

10. Sleva

Nechutně předražené hadry může v Čechách nakupovat akorát mladá Onasysová. Takže vyrážíte zásadně na slevy. Akorát že jako na potvoru nic ve slevě vám zásadně není, nebo se vám zásadně nelíbí. Nebo je to sleva… znáte to.

11. Fronty

Ať už čekáte na kabinku, kasu nebo košík v Kauflandu, fronta, kterou si vyberete je vždycky nejdelší. A když přejdete do jiné, stojíte o to dýl.

12. Karty promluvily

Chcete zaplatit a prodavačka vám s naučeným úsměvem oznámí, že neberou karty. Případně se „to zrovínka teď to rozbilo.“

13. Zrada

Jste doma a konečně se můžete radovat z úlovků. Jenže všechno má úplně jinou barvu, než v kabince, vlastně to vypadá úplně jinak a ještě ke všemu vám to totálně nesedí.

14. Stejný vkus

Když už vším úspěšně projdete a vyrazíte dělat parádu do světa, zjistíte, že vaše kámoška, kolegyně nebo ta největší megera v okolí má přesně to samé. A sedne jí to líp, mrše!