LEVEL AMATER

Základní mód záškodničení. Potěší, poškádlí, lehce schladí žáhu. Není třeba sáhodlouhých příprav, stačí jednoduchá operativa a vhodná příležitost.

 

1. Obrácený monitor

Zaskočí především technicky nepolíbené a ženy. Na počítači oběti stiskneme klávesy ctrl+alt a šipku do požadovaného směru, kterým chceme vést diverzní akci. Rozkošně matoucí a geniálně jednoduché.

 

2. Zalepená myš

Základní zbraní je izolepa. Stačí malý kousek, kterým zalepíte optický senzor myši. A už se ani nehne. Nebo můžete zalepit mluvítko telefonu. „Cože halo, jak mě neslyšíš? Mám křičet co?“

 

3. Prohozené klávesy

Velmi záludné především pro ty, kdo píšou víceméně poslepu a všemi deseti. Takže, vydloubneme dvě, či více kláves – nejlépe „A“ a „S“, „K“ s „L“, prostě čím blíž na klávesnici jsou, tím líp – a vyměníme.   

 

4. Výměna myšek

Výtečné, pokud chceme zasáhnout dva terče jednou ranou. Mají-li zvažované cíle externí připojení myši, není nic snazšího, než že obě myšky prohodíme. Kabely samozřejmě zakryjeme, aby se nic nepoznalo. Pokud oba sedí naproti sobě, tím lépeSamozřejmostí je, že odbornou radou „asi bych šel na helpdesk“ škodíme i v průběhu celé akce.

5. Líná myš

Funguje asi jako kapka padající na čelo. Na jednou mávnete rukou, padesátá vás dráždí, z tisící šílíte. A jak na to? Otevřete nastavení počítače, na který útočíte a změňte citlivost myši na nejnižší… A bavte se.

 

 

 

LEVEL MEDIUM

Vyšší stupeň invazivnosti, vyšší level agrese. Na druhou stranu větší nároky na přípravu a koordinaci s okolím.

6. Porno

Zatímco nenáviděný kolega odešel na oběd, případně doluje povýšení, pustíme mu na počítači nějakou prasárnu. Čím dráždivější a obscénnější, tím lépe. Samozřejmě se zvukem a někde od prostředka aby byla akce. Následně počítač zamkneme. Překvapeníííí chlíváku!  

 

7. Lepidlo

Tavící pistole jako zbraň. A s ní všechno přilepte. Tužky, papíry, skleničky, pravítka, počítač, kabely… všechno jak to leží na stole. Dopřejte si čas a buďte pečliví. Je to sice pracnější, nicméně výsledný efekt stojí za to.

 

8. Budíček

Jednorázové a zdrcující. Ke klasické polohovací kancelářské židli připevníme houkačku, tak aby jakákoliv manipulaci s výškou spustila poplach.Dobře zvažte zdravotní stav oběti. U slabších povah je infarkt zaručen.

 

9. Modrá smrt

Nechodí po lidech, ale po kompech. Každý kdo někdy dělal s počítačem, se jí děsí. He, a co jí takhle pozvat? Udělejte hezký printscreen jednoho modráka a ten své oběti uploadujte jako spořič obrazovky. Je to pravda trochu logisticky náročnější, nicméně za následné trápení to stojí. Už jen proto, že napoprvé většinou nikdo trolling neodhalí…

10. Úklid ikon

Opět lehce časově náročnější praktika, ale se zdrcujícím efektem. Všechny ikonky z plochy počítače vezmeme a schováme do koše. Cíl pak při opětovném spuštění počítače zuřivě kliká, kliká a kde nic tu nic.

 

 

LEVEL HARDCORE

Dobrá, takže bez rukaviček. Uvidíme, kdo je tady dynamická kancelářská krysa ty kryso. Není cesty zpátky, pokud se rozhodnete pro některou z hardcore metod vězte, že vyhlašujete válku, ve které ženevské konvence neplatí.

 

11. Šprcka v kapse

Tady končí veškerá sranda. Stačí jeden použitý obal od kondomu. A schválně jestli si kolega probírá kapsy před tím, než dá věci do pračky… Nebo to dělá manželka? Tohle už nikdy nevysvětlí. Ale co, zasloužil si to.

 

 

12. Rybina

Smrad je jedna z nejmocnějších zbraní. A taková sušená rybička nenápadně pohozená tu do šuplíčku, taštičky či koše udělá z idylky peklo a z navenek příjemného kolegáčka pána s přezdívkou Smraďoch. To není hezká image 🙂   

 

 

13. Rostou?

Kolegovi, jenž odjel na delší dovolenku nasypeme do klávesnice libovolná semínka. Pokud je pryč dostatečně dlouho, plevel zapustí kořeny a naklíčí. A než bude zpátky, má na stole bujnou vegetaci. Agrese je to spíše latentní, takové humorné varování: „Bude hůř bodláku!“

 

14. Spam

Nejinvazivnější ze všech metod kancelářské války, ale pokud myslíte, že to je potřeba… Tedy, v nestřežené chvíli se pusťme do cíleného emailingu. Co požádat o zvýšení platu? Přeložení? Nebo jen poslat šéfa do háje. A co takhle zahltit kalendáře šéfa vašeho šéfa nesmyslnými mítinky? No je to na vás…