Prozvánění

SMSky stály majlant, o volání nemluvě. Tak jsme se prostě prozváněli – svýho času jeden z nejneprůstřelnějších signálů, že vás někdo ukrutně balí.

Vyzvánění z hitparády

Co frčelo v sobotu ráno v Esu, to jste si mohli za páďo stáhnout taky do telefonu. Případně si to u některých vymazlených modelů nakomponovat ručně podle kódu, kterej výjimečně otiskli v Bravíčku nebo Top Dívce.

Snake II

Kam se hrabou všechny Candy Crushe a jim podobný ptákoviny, tohle byla hra! A ten pocit, když jste dlouhým pixelovým hádkem zaplnili úplně celej displej…

snake2

 

Space Impact

Angry Birds level rok 2000. Absolutní špička, která nejednomu krátila dlouhé chvíle o přestávkách ve škole.space impact

Výměnný kryty

Kdepak nějaký trapný zadní části jako dneska, tady se to měnilo pěkně z gruntu celý. Mobil jste převlíkali častějc než svý bokovky do zvonu. A že bylo na výběr!

kryty

Hudbička v pozadí

Někomu přišlo jako báječnej nápad, že si při volání můžete poslechnout třeba refrén kapely O5&Radeček. Takže se do monotónního tútání jakoby z dálky ozývalo šumění ústřední melodie, dokud to ten druhej nezved.

Omezená paměť

Oblíbený SMSky jste si mohli uchovat tak leda ve svý hlavince, protože se jich do schránky víc jak pár desítek nevešlo. Fajnšmekři si je pak přepisovali někam vedle do notýsku.

Obrázky na pozadí

Takový jakoby tapety v éře pixelů, který se daly objednat esemeskou u operátora a občas vyžadovaly zapojení představivosti. Frčely smajlíky, pláže s palmičkou, srandovní nápisy i sprostý obrázky.obrazky-pozadi

Nesmrtelná baterka

Na jedno nabití jste jeli třeba celej tejden. Taky aby ne, když jste věčně jenom prozváněli…

Čím menší, tím lepší

Kdo měl styl a prachy, měl v kapse pidižvíka. S pádlama volaly jen největší socky.

Drahej internet

Tlačítko s globusem bylo určeno pro buržousty. My ostatní jsme se v noci budili hrůzou v představě, jak jsme se omylem připojili na síť a platili nehorázný prachy za pár hodin nekontrolovanýho připojení. Uf.

Divnozvuky, když vám přišla SMS

S prvními vymakanějšími telefony začal malej boj o nejoriginálnější oznamovací motivy. Takže divotvornej klobouk ze Tří veteránů, řehtání splašenejch koní a hlášky z Kurvahošigutntag byly v MHD na denním pořádku. A běda, jak jste si to nevypli ve třídě.

MMSky

Revoluce v komunikaci, kdy jste si poprvý mohli posílat obrázky z dovolený jinak než na čumkartě. Ale nikdo to nedělal, páč to lezlo do kreditu a stejnak se dalo houbeles rozeznat, jestli posíláte flek na tričku nebo západ slunce nad mořem.

SMS obrázky

Elegantní fuck off z vás udělal instantního komunikačního bosse.

Snímek obrazovky 2016-09-27 v 11.44.56