Bacha na značku

Když z vaší SPZky svítí pražské áčko do dáli, můžete na nějaké maskování rovnou zapomenout. Půjčte si od strejdy nějakou venkovskou značku a přidělejte to drátem. To zabere.


Hadry

Jakmile máte na sobě vohoz, ve kterým nemůžete do bahna, jste podezřelý. Nikdo neříká, že za Průhonicema musíte vypadat jako hadrník, ale vaťák a kapsáče ještě nikdy nic nezkazily.


Otevřené samohlásky

Kdež se te otlemené samohláske nevohlédété, ani nemuséte řekat, že jste z Prahe. Blbeček bude pokoušet štěstí a mluvit jako místní.


Picollo neexistuje

Kafe je prostě kafe. Ještě se tak dá řešit, jestli s mlíkem, nebo bez. Rumu.


Smartphony

Na vsi už se to sice rozmáhá taky, ale když si budete v místní hospodě fotit guláš se šesti a ládovat to na Instagram, nejspíš vás vylejou i s gulášem.


Wi-Fi

Z podobného soudku. Jakmile se zeptáte na nejbližší volnou nezaheslovanou wifinu, jako byste měli tu Prahu vykérovanou na čelíčku. 


Levnej kraj

Nikdy nevykřikujte věty jako: „Ježiš, tady maj Morgana jen za 35!“ Jednak to neni Morgan, jednak se prozradíte.


Bacha na alkohol

Dvojnásob bacha. Protože levný pití vede k rychlejm opicím. A protože zatímco my vysedáváme po kavárnách, mimo hlavní město se leje už od rána pěkně natvrdo.


Taxi

Nenadávejte na socku, nebrblejte nad chozením pěšky. Jakmile se zeptáte na taxíka, hned je vidět, že odkud větry vanou.


Naučte se flusat

Nebo aspoň pískat. Kdo si neumí odflusnout nebo odpísknout, je automaticky podezřelej.


Nebojte se zvířat

Nebo se alespoň snažte odvahu předstírat. Jakmile si nadělíte do kalhot pokaždé, když na vás vykoukne kůň nebo kráva, budete za pepíka. A taky nevejskat nadšením. I když vidíte koně poprvé.


Nedivte se

Jasně, že se může stát, že při leccos vidíte poprvé v životě. Víc než tři slepice. Hromadu hnoje. Zabijačku. Ale jakmile začnete hýkat „tyjooopraseesuperrr!“, mimikry jsou passé.


Bacha na hygienu

Všude se mejou, ale když si budete po každém kydání hnoje chodit mejt ruce, všichni poznají, že s váma není něco v cajku. Uvolněte se trochu a prdněte si do dlaní.