1. Jste sportovec. Teoretik

Jasně, že víte, kdy použít bagra ve volejbale a kdy kopat bodlem. Ale když dojde na realizaci, bagr na vás přinejlepším spadne a bodlem by vás nejradši nakopli spoluhráči.

2. Nikdo vás nechce do týmu

Máte pověst, a tak i kdyby si na volejbal mohli vybrat mezi vámi a šňůrou od hajzlu, věřte, že splachovadlo vystřídáte možná na závěrečné dvě minuty.

3. Spoluhráči

A když už si vás někdo vybere, tušíte, že kdyby si mohli vsadit, koho jako první šlehne na hřišti, vypsali by na vás kurz 1:1. Naprosto oprávněně.

4. Metafyzická fyzička

Maraton zvládnete akorát tak v čumění na Star Wars. A ráno, když jdete s košem před barák, si nejdřív vytipujete odpočinková místa na Google mapách.

5. Neumíte se protáhnout

Každý váš pokus o strečink vypadá jako něco mezi epileptickým záchvatem a napodobováním Charlieho Chaplina. Navíc vlastně vůbec nefunguje.

6. Neznáte terminologii

Když na vás někdo řve: „Dělej, vytáhni to,“ polejvá vás stud. A když chce někdo nalejt, div po něm nechcete občanku. 

7. Nestíháte

Fyzicky i psychicky. Než se rozmyslíte, co vlastně chcete udělat, dávno vás přejede nějakej hromotluk. A když to ani hlava nebere, ani si toho nevšimnete. 

8. Zapomeňte na nahrávky

Protože vy nahrát neumíte, občas někdo míč nebo puk pošle vám. A vy si můžete vybrat – buď zakopnete, nedoběhnete, nebo zkolabujete. A všichni se modlí za 3. možnost.

9. Dostáváte permanentně na frak

V osobních soubojích. Ve sprintech. V obouvání bruslí nebo kopaček. V oblíkání, flusání, a co je největší ostuda, i v nadávání. 

10. žádný góly

Samostatnej únik vás děsí jak film od Hitchcocka. Vždycky vás předběhne nějakej pták nebo trefíte možná tak sojku na stromě. Na vedlejším stadionu. V Kambodži.

11. Věčně zraněnej

Jste schopní se zrakvit klidně i po cestě na trénink nebo na zápas. Třeba při dobíhání autobusu. Nebo zavazování tkaniček. 

12. Nemáš fleka, hraješ beka

A když už je nejhůř, pošlou vás do brány. Nešikovný maso musí na odstřel…

13. Mlčení po skončení zápasu

„Od patnáctý do třicátý minuty jsem se rejpal v nose, po poločase jsem se pak i podrbal v rozkroku.“ Ničím lepším k pozápasovýmu smalltalku prostě nepřispějete.    

14. Máte to rádi

Jenže i přesto přese všechno jste naprosto nepoučitelní a pořád se do toho zas a znovu hrnete…