1. Tatry. Říkali jsme si, že to nejzjevnější si odbydeme na začátku. Je sice pravda, že jsou Tatry oficiálně nejmenší velehory na světě, což má asi stejnou váhu jako největší trpaslík na světě, ale pořád je to lepší než ty naše přihrbený kopečky, že jo.
 2. A s tím spojená nejrůznější plesa a termální prameny, ve kterých se můžete ráchat i s výhledem na zasněžené špičky horských velikánů… horských skoro velikánů. A to je hezký! Takovej kousek Islandu na Slovensku. Nebo kousek Maďarska na Slovensku. To je ještě hezčí.
 3. A když už jsme u těch Tater, tak národní klenot Tatranský čaj.
 4. Taky borovičku. Jasně, někdo může říkat, že je to jen levnější a horší gin. A někdo dokonce tvrdí, že borovička je pomsta lesa lidem. Ale pravdou je, že nikdo neumí z jehličí vypálit tak skvělou kořalu jako Slováci.
 5. Halušky! Můžete si říkat, co chcete, ale tahle brynzová dobrota je možná to nejlepší, co dalo Slovensko světu. Snad kromě…
 6. Sester Norisových! Jedna je zaseklá na svých sedmadvaceti a jedna od sedmadvaceti vypadá jako filmová MILFka. Nikoho takového tady nemáme. Kateřina Brožová promine.
 7. Taky mají Vicu Kerekes. Hele, ať už se vám líbí, nebo ne, faktem je, že má maďarské kořeny, a jestli může něco usmířit dva národy, je to zrzka s velkým dekoltem. My s Němci máme “jenom” Karla Gotta.
 8. Kontrafakt. Ano, my máme Prago Union, ale Prago P**o a Kontrafakt v podstatě ani nejsou stejný žánr. DJ Anys, Ego a hlavně Rytmus jsou nejvíc. Nehehehehe.
 9. GogoTV se skoro dvěma miliony odběrateli a vůbec celá youtubová scéna. Lepší, dražší, kvalitnější… a nikdo neví proč. Navíc, slovenský YouTube nám dal Jasminu Alagič. Co chcete víc?
 10. Juraj Jánošík! Národní hrdina. Bohatým bral a chudým dával! A navíc měl všechny na háku (ha ha). Co bychom my dali za takhle kvalitního Robina Hooda.
 11. Nemaj Řepku s Kristelovou.
 12. Ale zato mají stroj času. Dá se s ním tedy cestovat jenom třicet let do minulosti, ale stroj času to je. Jmenuje se Čadca.
 13. Mají hromadu hezkých výrazů, které čeština zoufale postrádá. Třeba vagině se říká šuška. A to je hezký.
 14. Jo! A západní sousedy, samozřejmě.

A teď si to můžeme se Slovákama konečně vyříkat! Od 28. října až do konce měsíce můžete s Vodafonem volat zdarma na Slovensko, abychom mohli společně oslavit sto let republiky! Takže už trénujte to jejich měkký Ľ ​. Nebo co.