1. Bolelo to?

Naprostá klasika. Nejdřív znejistíte, protože nevíte, co myslí. Pak vám dojde, že jde o piercing. A pak znovu nevíte, co odpovědět. Protože když do vás někdo bodne jehlu, tak to samozřejmě bolí. Ale zas to není tak strašný, abyste věděli.

2. Bolí to?

Položit tuhle otázku v přítomném čase je vážně zvláštní. Nicméně spousta lidí má prostě pocit, že takový piercing zkrátka bolí neustále. A lidé dobrovolně po mnoho let snáší ta nesnesitelná muka…

3. Pípáš na letišti?

Podle frekvence této otázky se většina populace domnívá, že piercing v pupíku spustí veškeré letištní bezpečnostní systémy s větší razancí než bouchačka narvaná v nohavici nebo plastická trhavina v příručním zavazadle. Tak pro všechny ještě jednou: Ne, piercing nepípá! Je vyrobený z chirurgické oceli nebo titanu a tyhle kovy obvykle na letišti nepípají.

4. To máš doopravdy nebo nalepovací?

Kdo má nalepovací piercing, tomu je buď čtrnáct nebo je na karnevalu převlečenej za pankáče. Takže jo, mám to doopravdy.

5. To máš jako skrz?

Tahle otázka pokaždé překvapí. Základní princip klasického piercingu je totiž probodnout tkáň skrz a prostrčit šperk durch. Tak proč ty dotazy?

6. A víš, že tam budeš mít díru, až to vyndáš?

Co na to říct, než: Ano. Vím. Nechala jsem si ji tam totiž udělat, aby to tam šlo vůbec dát, proboha!

7. Prooooč?

Protože se mi to líbí. Protože jsem chtěla. Protože mi to přijde hezký. Protože mi to přijde důležitý. Protože to rajcuje moji holku… Důvodů může být spousta. Jenže když se na ně vyptáváte napůl povýšeným a napůl znechuceným Prooooč?, dozvíte se leda houby!

8. Kde všude máš piercing?

Pokud prozradíte, kde všude, následuje reakce Fůůůůj nebo Uka! Nebo obě. V různém pořadí, podle toho, jak otrlé diváky máte.

9. Vyndáš si to někdy? A kdy?

Může se stát, že přijde čas, kdy se rozhodnete piercing vyndat. Ať už kvůli práci, hysterický mámě nebo prostě proto, že vás už přestane bavit ho nosit. Ale nejste sakra jasnovidec, ne?

10. Jak spíš? Jak smrkáš? Jak jíš? Jak… ehm… souložíš?

Co na to říct? Tak jako všichni ostatní. Oukej, oukej. Ze začátku bylo možná třeba víc opatrnosti, ale fungujete jako normální lidi. Někde třeba i líp…

11. Tobě se to líbí?

Co je to za otázku? Jasně, že jo! Kdo do sebe nechá bodat jehly jen proto, aby si pak přišel škaredej?

12. A tebe jako vzrušuje bolest?

Vždycky se najdou tací, kteří se domnívají, že to, že máte piercing v nose nebo druhou dírku v uchu, je jasný důkaz, že se po nocích necháváte šlehat bičem od dominy v latexové kombinéze.

13. Kolik to stálo?

Pokud jste se rozhodli ušetřit a píchala vám to kámoška opálenou sichrhajckou na záchodě, vynadají vám, že riskujete zdraví. Pokud jste zašli vzorně do studia, vysmějou se vám, že vám to přece mohli píchnout na záchodě sichrhajskou.

14. To nesmíš moc blízko magnetu, ne?

Ten, kdo vytáhne fór s magnetem, má vždycky pocit, že je originální a vtipnej. Originální není ani za mák a vtipnej už vůbec ne. Už jenom proto, že piercingové šperky se zkrátka nevyrábí z magnetických kovů.

15. Není to nepraktický?

Jako je. Musíte se o to starat, chvíli se to hojí, což není úplně nejpříjemnější věc na světě, občas zatrhnete za svetr, kapesník, podprsenku nebo cizí zuby – podle toho, kde to máte. Nejnepraktičtější je ale to, že vás furt někdo otravuje s patnácti stejnejma dotazama dokolečka.