1. Protože se tam k vám vždycky budou chovat slušně. Hezky vás pozdraví, i když je po půlnoci, usmějou se a rozhodně vás neokradou.
 2. Protože tam můžete i v teplákách. U číňáka se na bonton nehledí, štamgasti mají povoleno přijít v jakémkoliv vnějším stavu.
 3. Protože vás nebudou soudit. Když si koupíte rohlík a placatku s plachetnicí, nikdo na vás nebude koukat skrz prsty, že je teprve deset dopoledne.
 4. Protože mají všechno. Od ubrousků, přes ramínka do skříně až po Club-Mate. A ten výběr čínských polívek!
 5. Protože vám vždycky rozmění a nebudou prudit, když jedny cíga zaplatíte litrem, i když vám v peněžence cinkají drobáky.
 6. Protože vám navíc dají i na sekeru. Když vám chybí nějaký ten šušeň, žádný problém, máte prostě slevu, dáte příště, žádný strachy.
 7. Protože je jako lékarna. Kromě ibáče mají všechno, co je potřeba, aby člověk nezhebnul při sebemenším záchvatu rýmičky nebo sebevětším útoku kocoviny.
 8. Protože na vás myslí. A když si vážně budete přát něco, co normálně nemají, nakonec se jistě dočkáte. Jste zkrátka štamgast.
 9. Protože vás mají rádi. Dokonce natolik, že občas dostanete nějaký pěkný dáreček na cestu. Tu zapalovač, tu čokoládičku s přibližující se expirací.
 10. Protože jsou tu furt. I když vás chytí žravá o půlnoci nebo potřebujete dokrmit opičku, na večerku je vždycky spoleh.
 11. Protože je to kousek. Večerka je dneska na každém rohu a tudíž je navýsost pravděpodobné, že i ta vaše bude na nějakém, ke kterému to máte pár kroků.
 12. Protože tu kolikrát narazíte na trhák, který byste v žádném jiném obchodě nekoupili. Třeba takový pálivý papričky nebo litrovku Beama za třistapade, vem čert odkud to je.
 13. Protože když nic, tak se alespoň můžete pobavit nad všemi těmi dobře míněnými gramatickými úlety na cedulkách se švestkami a mrkví.
 14. Protože každá návštěva je jako exotická dovolená. Chutě, vůně, zvuky, když zavřete oči, můžete si na chvilku myslet, že jste v Phuketu.
 15. Protože je to zkrátka světlo na konci tunelu. Za hluboké noci nebo bolestivého rána s těžkou kocovinou. Jediná jistota, ke které se dá i doplazit.