Když jsme sbírali materiál na tenhle článek, málem jsme se v redakci porvali. Už ten nadpis vzbudil velké emoce. Ale ve chvíli, kdy ti s psí knížkou a ti s řádným oddacím listem vytáhli argumenty, začalo jít do tuhého. Přesto jsme stať dopsali. A tady je!


Oblíkání

Na začátku jste oba jak ze žurnálu. Upravení, navonění, vymazlení. Na svatbě to vyvrcholí. A pak už jenom vytahané tepláky a domácí orvaná trička s papučemi. A slipy.

Konverzace

Konverzace ve vztahu je vlastně taková sinusoida. Napřed se stydíte něco říct, pak melete všechno se vším a po pár letech už je zase ticho a klid.

Placení

Že jste se mohli přetrhnout, kdo dřív zaplatí účet v restauraci? Kdo komu koupí hezčí dárek? Kdo komu pošle jako první SMS jízdenku dopravním podnikům? To už teď, po sobáši, snad ani neni pravda.

Aktivita

Na rande můžete jít do ZOO, do kina, do divadla, na operu, do rokáče, na dýzu, do posilky, do bazénu, do gay baru… kamkoli. Jenže pak přijde den, kdy zjistíte, že byste nejradši byli doma. Sami. Ať si ten druhej jde klidně do ZOO, do kina, ať si sakra táhne klidně do toho gay baru. A zůstane tam.

Mazlení

Jednoho dne si uvědomíte, že si tu svoji přeleželou ruku radši necháte pro sebe, než byste ji furt nabízeli k polehávání. A tím to prostě končí.

Líbačka

Milí manželé. Kdy jste se naposled vášnivě líbali? Vzpomenete si? No?

Hygiena

Na prvním rande jste museli vymyslet zdlouhavou výmluvu obsahující květiny, romantické výhledy a sběr lučního kvítí, abyste si mohli odskočit ulevit do křoví. Teď vám na nějakém tom prdu či krku u večeře nesejde. Aspoň je znát, že vám chutná.

Výročí

Prvních pár let si výročí seznámení ani pamatovat nemusíte. Prostě si vzpomenete sami od sebe. Jenže pak tam přibude datum svatby, početí a narození první ratolesti, narozky tchýně, tchána… a vy jednou zapomenete. A je zle!  

Konflikty

Vybavíte si útrpné úsměvy vašich sezdaných kamarádů, když jste jim vysvětlovali, že se ani nehádáte a že klidné popovídání vyřeší všechno? Taky byste se teď tak usmívali, že?

Pivko

„Miláčku, můžu jít s klukama na pivo?“ Čím to je, že ta samá odpověď „Ano, na to se mě přece nemusíš ptát!“ teď zní najednou úplně jinak? A má taky úplně jiný význam.

Oční kontakt

Na počátku jste se v těch hlubokých očích mohli topit celé hodiny. Teď máte telku. A běda, jestli vám to vaše zlatíčko zase vleze do výhledu!

Vaření

Krevety, ústřice, italské těstoviny, steaky, polívčičky a nebo snídaně do postele? Vzpomínejte na to, až budete čekat, než vám rozmrzne máslo a chleba z ledničky, abyste si mohli ukuchtit skromnou večeři sami.

Úklid

Komu by na začátku vztahu vadilo prádlo poházené po podlaze. Vždyť je to himmel jeden z průvodních jevů fungujícího sexuálního souznění. Zkuste pár let po svatbě nechat ponožku jinde, než kam patří. A uvidíte ten tanec.

Umění

Miláčku, já na ty Rammsteiny zase tak moc nejsem, ale samosebou s tebou ráda půjdu. Do opery? To je jasný broučku, tentokrát neusnu. Tak teď si budete moci pořídit tak akorát sluchátka. Když nebudou moc drahá. Abyste neokrádali rodinu.

Kocovina

„Tak si to pěkně vyžer, ty hajzle. Za všechno, cos včera předváděl, si to bohatě zasloužíš. Trp. A já ti sem jdu vyluxovat.“ Třeba se vám ještě na chviličku vybaví to rozverné půlení ibalginu po vašem prvním společném večírku. Držení vlasů během blinkání. Antiethanol na nočním stolku. Třeba vám to projede hlavou, než spustí vysavač.