1. Prachy

Mít spolubydlu je praktické už po finanční stránce. Čím je vás víc, tím hezčí a větší byt si můžete dovolit. Stejně to vychází i s jídlem a společnými večeřemi. A co teprv výhodná rodinná balení. Od toaleťáku po šprcky.

2. Security

Je vás víc, a tak je větší pravděpodobnost, že je vždycky někdo doma. Takže si na vás zloději ani jehovisti netroufnou.

3. Super skills

Vaši spolubydliči dovedou spoustu věcí. Ajťáci poštelují wifinu, medici vám dají Heimlichův chvat, když se začnete dusit čipsama, a děcka z fildy mají vždycky knížku na podložení viklající se skříně.

4. Zábava

Nuda nebo osamělost se spolubydličema neexistuje. Vždycky je tu někdo na pokec. Anebo aspoň někdo, koho můžete otravovat tím, že si chcete pokecat.

5. Rady

Když nevíte, co na sebe, jakou pizzu si objednat nebo jestli je v pohodě líbat se za večer se třema borcema, stačí zaklepat na sousední dveře, a hned víte, co se životem.

6. Vyžírka

Jasně, když někdo spase vaše jídlo, je to k vzteku. Na druhou stranu, když vy jste v pozici vyžírače a ne vyžíraného, je to vlastně dost výhodné.

7. Dělení úkolů

Jestli nesnášíte mytí nádobí, ale zato nejradši ze všeho chodíte ven s tříděným odpadem, máte šanci, že se spolubydličem vytvoříte win-win situaci.

8. Potrénujete diplomacii

V podstatě se tímto způsobem připravujete na partnerský život ve společné domácnosti. Učíte se hlavně vyjednávat, dělat kompromisy a nechat nádobí ve dřezu tak dlouho, až to ten druhý prostě nedá.

9. Dvojmo

Ve chvíli, kdy sdílíte byt s jinými osobami, automaticky máte v dosahu všechno dvakrát. Dvakrát větší knihovnu, dvakrát víc parfémů na vyzkoušení a hadrů na půjčení. Jasně, funguje to líp se stejným pohlavím, ale je známo, že holkám nejvíc sluší vytahaná klučičí trika.

10. Já to nebyl

I když máte v bytě bordel jako prase, můžete to vždycky hodit na spolubydliče. Vlastně si trochu myslíme, že vzájemné je proč bůh stvořil spolubydlící.

11. Doplňovačky

Když vám dojde jar, toaleťák nebo kafe, je slušná šance, že to koupí a doplní někdo jinej.

12. Strach

Každý se něčeho bojí. Pokud máte panickou hrůzu z pavouků, bude je ochotně vraždit váš spolubydlič. A vy zas za něj za odměnu budete vyklepávat to malé sítko v odtoku ve dřezu. Třeba.

13. Nemoc

Když se svíjíte v zimnici a horečkách, spolubydlící vám podají paralen, čaj a zavedou teploměr, kam je potřeba.

14. Náhradní klíče

Když ztratíte klíče nebo je necháte v hospodě, víte hned, komu volat.

15. Když je to všechno na prd

… se spolubydličema se prostě nejlíp kalí.