Koukněte se na strop. Co to je za fleky? Buď tu před vámi někdo studoval mykologii nebo se uklízečky pokoušejí pěstovat lanýže

Nejen vy chcete bydlet na koleji, ekosystém kolejí musíte sdílet s mnoha živočichy. Trocha biologie ale nikdy neuškodí, když jste na té vysoké. 

Když se konečně rozhoupete k učení, ale najednou zaslechnete již známé rytmické šoupání postele. Spolubydlící má návštěvu. Nepochybně se spolu zase tvrdě učí.  

Kromě toho, že si po prvních zápočtech v zimáku připadáte jako absolutní nula, je absolutní nula i v pokoji. 

Sprchování v teplé vodě je jen pro vyvolené, kteří se koupají ve tři ráno. Ale vy nemáte teplou vodu nikdy, protože na kohoutcích jsou evidentně čtečky otisků prstů a kolejbába si na vás zasedla.

Spolubydlící jsou na tom podobně, takže snahy o hygienu dávno vzdali. #EauDeTchoř

Trpíte hlady, protože ten samý spolubydlící si položil na sporák běžecký adidasky.

Místo toho jídlo kupujete a zbytky se vrší ve dřezu, což tam necháte až do zkouškového, kdy je lepší drhnout kuchyň než se učit.

A když si přivezete domácí stravu z domova, ty akademický kobylky vám rizoto od maminky spasou jak australský obilí.

Medik vám řekne, že je to Alzheimer, fyzik zas, že jde o delataci času a prostoru, ale vy prostě víte, že vám tu flašku rumu někdo čórnul.

Chemik z vedlejšího pokoje si nedá pokoj, dokud si k vám neprotaví stěnou díru pomocí něčeho, co má v názvu víc písmen než román od Dostojevského.

Zrovna když budete spát, spolubydlící rozjedou retro párty, mávaj šusťákovkama a poslouchají Michala Davida. Což není fér, potřebujete spát, protože jste pařili včera.

Toaleťák je pro vás komodita vyvažovaná zlatem. Nebo cigaretama. 

Po probuzení se může stát, že najdete v posteli něco, co tam nepatří. Třeba nákupní košík, dopravní kužel nebo holku svýho spolubydlícího.

A vrcholem všeho je dostat nějakýho spolubydlícího, kterej se pořád jen učí! Co s tím?


My vám to řeknem, táhněte na privát!