1. Nepasují

Po prvním použití se víčko nadobro oddělí od svého spodku a už se nikdy nepotkají. A pokud se potkají, už na sebe nějak nelícujou. Ani za boha.

2. Ani ty drahé nepasují

Koupili jste si kosmický plast s unikátní air ventilační funkcí, dali za něj malý majlant a doufali, že budete mít už jednu krabičku navždy? A po prvním použití k sobě víčko a spodek… nepasují.

3. Osamělá víčka

Je to jako s ponožkami. Všechny jste koupili v páru, ale po čase máte půl šuplete neužitečných sólistů. Do páru je už nikdy nedostanete.

4. Moje, naše

Krabičky narušují mezilidské vztahy. Hlavně doma. Většinou v tom mají dost jasno ženy: Tyhle krabičky jsou tvoje, ty jsou nanic. Tyhle jsem koupila já, ty jsou bezvadný.

5. Od maminky

A pak tu máme skutečně extra krabičky – ty od maminky. Pokud jsou od její maminky, musí se vrátit a nesmí se v mezičase používat. Pokud jsou od jeho matky, jsou debilní a můžou se vyhodit.

6. Druhá domácnost

Jestli máte chalupu, rovnou na krabičky zapomeňte. Nezadržitelně dojde k tomu, že víčka na jednom místě mají své spodky na tom druhém a opačně. Že stačí převézt? Zkuste to. Vy převezete víčka a někdo jiný přesune opačným směrem spodní díly. Na tutti.

7. Jako živé

Už na vás někdy vyskočil ze skříně čajový servis? Nebo se vám k nohám s rachotem svalily všechny hrnce a pokličky najednou? Ale krabičky můžete dát do šuplíku, do skříňky, na poličku, do pytle, zaručeně se vysypou, kdykoli jim dáte šanci.

8. Je jich moc

Kolik krabiček potřebuje průměrný Čech? Jednu na oběd do práce. Dvě do mrazáku. A ať nežeru, jednu do lednice. Tak proč jich máme plné skříně, komory, tašky, pytle…

9. Ramu stejně nevyhazuj

Ani almara plná plastových výlisků vás neuchrání před nutností vymýt každý pitomý kelímek od Ramy, co kdyby bylo třeba někomu poslat kousek štrúdlu a jistě by krabičku pak nevrátil.

10. Nečmárat

Krabičky jsou super do mrazáku. Tedy byly by, kdyby na ně bylo povoleno psát fixou. Jenže to nejde, to by byla přece škoda, je takhle ničit. Takže máme plný mrazák bedýnek, kde nepoznáte, jestli je uvnitř prejt nebo zmrzlina.

11. Plísni jsou putna

Jisti si ale můžete být, že když necháte krabičku v lednici s jakýmkoli jídlem dost dlouho, bude v ní plíseň. A místo, abyste ji pak popadli a celou mrskli do koše, musíte ji vymýt. Přece takovou vzácnost nevyhodíte.

12. Plní lednici

Zaberou o dost víc místa než věci, které do nich dáváme. Docela malý nákup vám nakonec dokonale zaplní lednici, takže v ní není pro samé krabičky kam položit ani pivko. A to nemluvíme ani o tom, že jistě jsou krabičky na pivka v plechu. Aby byla pěkně pohromadě.

13. Jsou na každou příležitost

Tím se dostáváme k extra třídě krabiček – krabičky na stupidity. Jako by nestačilo, že do nich můžete narvat kdeco, dělají se i speciální krabičky. Zahnuté na banán. Kulaté na vajíčko. Ve tvaru krajíce chleba. Dokonce malé na jeden stroužek česneku nebo půl cibule.

14. Zaberou i kufr auta

Dřív stačilo na jednodenní výlet dát si dva krajíce se salámem, vajíčkem a okurkou do chlebníku. Dnes je to krabička na šunku s ventilací, krabička na chleba proti okorání, krabička na vajíčko s těsněním proti puchu, krabička na okurku odolná proti průsaku láku do batohu, brabička na ubrousek a na nožík. A když vás jede pět, máte auto plné.

15. Hračky nenahradí

I děti většinou pochopí, že krabičky jsou nuda a nehrají si s nimi. Kdyby do sebe aspoň pasovaly jako matrjošky. Ale to ony ne. Viz bod 1.