1. Máte si s kým psát

Maily, SMSky a zprávy na Facebooku vás neotravujou, ale těšíte se na ně. A když je to kór velká láska, čas od času dostanete třeba i opravdovskou pohlednici. Se známkou. A razítkem.

2. Sex po telefonu

I dálkový vztah je třeba nějak konzumovat. Po telefonu nebo Skype se moc nezapotíte, nemusíte být pořád vymydlení, a co víc, neotěhotníte a nezbouchnete. A nechytnete žádnou ošklivou chorobu. A když říkáme chorobu…

3. Linie

Neva, když přiberete. Dá se to docela dlouho tutlat a přinejhorším je Photoshop váš kámoš.

4. Chuť dálek

Vždycky máte interní informace z cizí země. Nebo cizího města. Takže můžete machrovat v hospodě. Navíc, pokud je váš partner či partnerka jiné barvy pleti či vyznání, budete mít i spoustu pikantních detailů, na které se ostatní budou rádi a opakovaně vyptávat.

5. Čas

Díky časovému posunu vás ráno nikdo nebudí s dotěrnými návrhy.

6. Volnost

Nikdo vás neprudí, kam jdete a s kým a že se vracíte moc pozdě. A že jste nablinkali na kočku v předsíni. A na psa v koupelně.

7. Dárečky

Do obálky se dá nacpat ledasco exotického. A když vás bude mít opravdu rád, třeba vám pošle i balíček.

8. Všema deseti

Procvičíte se v psaní všema deseti, protože to teď bude vaše nejčastější činnost. Vlastně druhá nejčastější činnost všema deseti…

9. Hanbaté fotky

S tímhle albem se asi kamarádům chlubit nebudete… I když jsou i takové večírky. Ale je to krásná vzpomínka a po letech, až budete celí obtloustlí a svraštělí, budete se mít čím potěšit.

10. Žádnej bordel

Žádný špinavý trenále po bytě, žádný roztahaný smradlavý fusky… Jen voňavá slůvka lásky na monitoru počítače. Kterej stojí přesně tam, kde ho chcete vy, a ne vaše drahá polovička.

11. Vaše město

Když chcete milého vzít na dovolenou, stačí ho pozvat k sobě domů, projít s ním cestu od baráku do školy a večer vysedávat ve svojí oblíbené štamgastské hospodě.

12. Žádný „náladičky“

Ať už se to týká PMS nebo prohraného semifinále s Barcelonou, vy na dálku žádný otravný kecy sdílet nemusíte. Prostě sluníčko pořád vysoko na obloze a v srdci.

13. Kino

Nemusíte se dohadovat, jestli na romantiku nebo na akčňák. Prostě každej koukáte, na co chcete. A pak si máte aspoň po Skype o čem povídat.

14. Mimikry

Navíc, jestli jste lesba nebo buzík a tajíte to, vždycky můžete všem kolem říkat, že máte vztah na dálku, váš miláček žije na Madagaskaru a vy zatím bydlíte s kámoškou. Nebo kámošem. V jedný posteli. A jedný vaně.

15. Snadná změna

A když náhodou potkáte někoho lepšího, prostě napíšete SMSku, zablokujete si jeho číslo a je vymalováno. Odnikud z ciziny se za vámi přeci zhrzenec nepovleče. Na klid.