1. Rozdílné preference

Někdo se chce jet válet k moři a druhý zase objevovat památky. Bacha, tohle se fakt nevyřeší na místě. 

2. Dlouhá cesta 

Pár hodin v autě prověří i ty nejpevnější vztahy. A čím víc lidí do malého prostoru narvete, tím pekelnější koktejl vám vznikne. 

3. Konstelace  

Málokdy se oba páry nacházejí ve stejné situaci. Jedni jedou objevovat svou divokou sexualitu, druzí se pokouší zachránit vztah. A to nesladíte. 

4. Menstruace

Menstruace má tendenci k synchronizaci. A když se vám to pěkně sejde, čeká vás opravdové PMS peklo. Zvlášť, když se holky nemůžou jít ani vykoupat. A kluci jo. 

5. Jídlo

Málokdy se všichni shodnou rovnou na stejcích. Takže když se někam jede, každej preferuje to svoje. Na začátku se určitě dohodnete. Ale třeba už u třetí večeře to může bouchnout. 

6. Hájení

I kdyby se váš partner choval jako sebevětší kretén, musíte se za něj podle nepsaného zákona vztahu postavit. Takže jste taky za kreténa. A úplně nevinně.

7. Ponorka

Co je v pohodě první dva dny, začíná třetí, nejpozději pátý den, skřípat. Celé dny trávíte s těma dalšíma dvěma, od rána do večera. Jak jste si sakra mohli myslet, že vám zrovna s těmahle rozmazlencema bude fajn. 

8. Závist

„Proč oni maj ten větší pokoj, a my ne? Jaktože oni koukaj na moře, a my na skládku? Neplatili za ten poslední nákup mnohem míň než my za ten předposlední?“

9. Porovnávání

„Proč mi taky nekoupíš tak pěknej náramek, jako Tonda koupil Zuzce? Nemohl bys bejt taky tak hubenej jako Jiří? Nepřemejšlelas, že by sis dala udělat stejně blonďatej přeliv jako Karolína, to by se mi tak líbilo? Vidíš, jak se k sobě mají?“

10. Prachy

Jak platit ve dvou párech? Dohromady? Že se to pak rozdělí? Striktně zvlášť? Nebo někdo cestu a jinej jídlo? Vždycky v tom bude bordel, ať děláte, co děláte. A bordel plodí hádky. 

11. Vkus

„Podívej se na ty loztomiloušký tlpaslíšky…“ Doma byste možná nad špatným vkusem svých kamarádů mávli rukou. Ale na dovolené může ovlivnit váš denní program a to rozhodně nebudete tolerovat. 

12. Hygiena

Jsou lidi, co po sobě prostě ten záchod neukliděj. Nebo nechaj nádobí ve dřezu. Nebo se nemejou a smrděj. No a jakmile se do nich navezete, musí je jejich partner bránit (viz bod 6). A hned je oheň na střeše. 

13. Intimita

Když jste vedle sebe ve stanu nebo máte pokoje přes zeď, slyšíte prostě všechno. A většinu toho slyšet nechcete. Ale pokud nemáte špunty do uší, nic jiného vám nezbývá. A to může být velmi frustrující.

14. Žárlivost

Exotické kraje, alkohol, únava… všechno tohle může podpořit dojem, případně fakt, že se váš miláček nějak moc má k vašemu kámošovi nebo kámošce. Slzy, výčitky a skřípění zubů obvykle následují.

15. Zdraví

Pokud jedete sami a váš partner dostane z místní vody běhavku, prostě to vydržíte. Však je to váš mazel, co na tom, že zrovna protejká. Jenže jakmile to zdržuje i druhý, zcela zdravý pár, vzniká nepříjemná disproporce a napětí.