1. Večírek pokračuje

Vzbudili jste se příliš brzo. Tělo je ještě naváté a hladinka nestihla klesnout tak, abyste začali trpět. Je vám veselo, hravo a vlastně se divíte, proč jste nepařili ještě dál.

2. Hrdinská

V případě, že si ještě pospíte, začne první část utrpení. I v leže a se zavřenýma očima je vám jasné, že jakýkoliv pohyb vám urve hlavu u krku. Mozek je obalený alkoholovou krustou a odmítá spolupracovat s tělem. Přesto vstanete. Nesmyslně totiž věříte, že se to jednak zlepší a že to nemůže být horší.

3. Léčebná

Ačkoliv je vám zle, slepě důvěřujete osvědčeným metodám, jak se teoreticky zmátořit. Na velkou, sprcha, kafe, sebesex. To všechno vlastně jen pro jistotu, abyste si odpoledne nemuseli nic vyčítat.

4. První úder

Už se před tím nedá dál utíkat a tělo se vám začíná pomalu rozkládat. Hlava puká a žaludek se cuká. Polykáte růžové štěstí. Možná radši dvě.

5. Zvraceníčko

Pokud nepomůže prášek, mohlo by se hodit vrhnout šavli. Sice to vypadá  nechutně, ale ono vám to vážně může udělat líp. Na chvilku.

6. Úleva

Přesně tak. Po zvracení přichází fáze momentálního zlepšení. Po hříchu velmi krátká. Není se nač těšit, za chvilku se vám zase začne navalovat.

7. Únava

Alkohol vám vezme hromadu energie. A ta vám pak schází. Takže se ploužíte neuvěřitelně utahaní a je vám čím dál hůř.

8. Žravá

K obědu chce žaludek mastný a chce ho hned. Nic vám neudělá tak dobře jako Mekáč. Nebo klobás. Nebo chlebíčky.

9. Druhý úder

Během odpoledne se můžete těšit na druhou fázi kocoviny. Ve chvíli, kdy si budete pomalu gratulovat, to na vás vlítne a semele vás to jako mlejnek na maso.

10. Apatie

Fáze rezignace před finálním úderem. Už nezvládáte vykonávat ani ty nejjednodušší úkony, které vás doteď držely mezi normálními smrtelníky.

11. Rozklad

Všechno se vrací, fyzicky jste nastoupili cestu kompletního rozkladu. Huba se lepí a táhne, pod hadry vypařujete každou decku, kterou jste do sebe večer kopli. Postupně se vám dělají dokonce i ospalky.

12. Peklo

Možná vám pomohou další prášky, možná další zvracení… ale úplně vás nezachrání nic. Tímhle peklem si prostě musíte projít až do konce.

13. Smrt

Vypadá to jako smrt, akorát to víc bolí. A vy si budete přát, abyste skutečně umřeli. Celé tělo vám pokryje vrstva zaschlého potu, budete se třást a svíjet v horečkách. Gratulujeme.

14. Štěpení

Po několika hodinách začnete konečně radostně štěpit a alkohol se vám bude ztrácet z těla. Skrz póry, krz moč i stolici. Nebude to nic pěkného ani voňavého… ale pomalu se vám začne dělat líp. A když budete mít jó štěstí, večer se můžete zase znova vykalit.

15. Postapokalyptická

Pokud vám je pětatřicet a víc, kalit tedy rozhodně nepůjdete. Ve vašem případě totiž všechno trvá o den déle. Čím starší, tím se kocoviny déle táhnou…