1.RÉTOR

Chce si povídat. Třeba o tom, že zrovna jede za vnučkou nebo že je venku hrozný počasí. Nezabírá ani gesto v podobě nandání sluchátek do uší.

2. GURMÁN

Při troše štěstí vytáhne z tašky Fornetti (mají vůbec na nádražích něco jinýho?), ale spíš to bude chleba se smradlavou paštikou. Zvedne vám kufr, ale rozhodně ne ten, se kterým cestujete.

3. MOČOPUD

Sedí u okna a imrvére chodí na záchod.

4. SAMOMLUV

Povídá si pro sebe a stěžuje si na jízdu řidiče. Vymítač ďábla je bohužel v nedohlednu.

5. HALINA

Paní, co se kvůli okrasným tukovým prstencům nevejde na jednu sedačku, takže jste z jedný strany připlácnutý na okýnku a z druhý na cizí špeky.

6. BIBLIOFIL

Otevřete si knížku a periferním viděním ho zbliknete, jak vám do ní čumí. Trochu soukromí snad, ne?

7. NARKOLEPTIK

Usne a chrápe. Nahlas. Úplně nejhorší scénář je, že si z vašeho ramene udělá polštář.

8. MILOVNÍK „HUDBY“

Pouští si hlasitě muziku z nekvalitních sluchátek. Ideálně Divokýho Billa nebo house. Prostě cokoli, co vám aktivuje vystřelovací kudlu v kapse.

9. POSMRKÁVAČ

Upozorňujeme, že tady končí legrace a začíná boj o holej lidskej život. Až se vás příště někdo zeptá, jestli si může přisednout, optejte se, jestli nemá rýmu.

10. RASŮV PYTEL

Smrdí jako močovina, smrdí jako chodící potní žláza, smrdí jako pytlík proti molům, smrdí jako nepraný prádlo, smrdí jako zatuchlina, smrdí jako starej Old Spice.

11. POBLIJÓN

Jeho výskyt v dopravních prostředcích naštěstí není tak častej, ale pokud už na něj narazíte, mějte po ruce solidárně pytlík, svorku na nos nebo bouchačku.

12. TELEMARKETÉR

Má potřebu si celou cestu vyřizovat bezvýznamný telefonní hovory. Nezajímá vás jeho práce, nezajímá vás, co dělal o víkendu se ženou, nezajímá vás, co měl k obědu, a nezajímá vás, co mu říkala Blažena o Vencovi.

13. DIVNOČLOVĚK

Jako by ve vzduchu rezonovala hudba z Psycha, když se vedle vás zjeví magot s dotazem, jestli máte volno, a v půlce autobusu přitom nikdo není.

14. DĚTI

No comment. Radši si z Plzně do Prahy zavolejte taxíka.

15. OŽRALA A ŠMATÁK

A tohle je armageddon. Nakoupí plnou síťovku braníka v plechu a po jejich vylemtání se jeho ruka posouvá nebezpečně blízko stehna spolujezdkyně.