1. Nesežereš celý kyblík zmrzliny nebo tabulku čokolády, kterou jste si koupili spolu, poněvadž nic tak člověka nerozzuří, jako když se celý den těší na dobrotu a zjistí, že mu ji někdo komplet sežral.


2. Nezalehneš jediného gauče ani postele, aby se tam vešel i ten druhý. A stejně tak nezalehneš s nikým jiným než s tím svým či svou, to se rozumí.


3. Nepřepneš to, co ten druhý zrovna sleduje, protože to prostě sleduje. I kdyby to byla sebevětší konina.


4. Nerozkoukáš film nebo seriál, na který se chcete koukat spolu. A už vůbec pak nechrlíš spoilery a nepřesvědčuješ toho druhého, že to za koukání ani nestojí, protože to je vlastně blbost.


5. Neucpeš záchod nebo koupelnu na neúnosně dlouhou dobu, protože obojí je prostě pro dva. A oba musí kadit.


6. Neuklidíš tomu druhému to, co jeho jest, někam, kde to už nikdy nenajde. Poněvadž to, že to má právě tam, kde to má, má nějaký smysl a organizaci.


7. Nevyhodíš nic, co vypadá trochu jako bordel, ale ve skutečnosti to může být památeční lístek na super koncert nebo poznámky ke geniálnímu nápadu. Prostě se nejdřív zeptáš.


8. Nevypereš holce hedvábné prádýlko dohromady s kašmírovým svetrem, svýma fuseklema a hadrama z posilovny. Iniciativa škodí!


9. Neprobudíš druhého v pět ráno, když se zrovna plazíš do postele nebo zrovna výjimečně potřebuješ v tuhle šílenou hodinu vstát.


10. Neukousneš většího než malého množství, když ti ten druhý nabídne kousek na ochutnání. To se prostě nedělá!


11. Nevypotřebuješ toaleťák nebo zubní pastu a hlavně pak ani jedno nenecháš na místě, jako by se nechumelilo.


12. Nesrovnáváš druhého s žádným ex. A pokud srovnáváš, tak leda v duchu. Jednou jsou ti současní takoví, jaký jsou. Se s tím smiř.


13. Nenecháš vyhnít nic, co se dá normálně vyřešit během pěti minut (i kdyby to měla být pětiminutová hádka), jen proto, že máš svoji hrdost.


14. Nepřiznáš věci, který ten druhý vědět rozhodně nemusí, a kdyby věděl, rozhodně by to vůbec ničemu a nikomu neprospělo. Mlčeti zlato.


15. Nevyměkneš. Ať tak nebo tak. Aby vztah fungoval, potřebuje jistou míru tvrdosti…