1. Semestr neuvěřitelně letí. A než vám dojde, že začal, už je na konci. A vy nemáte dostatek kreditů, nemáte nic.

 2. Večírky jsou zlo. Jednak vám alkohol likviduje mozkové buňky, jednak vám spoustu času sežere kocovina. A ještě můžete zaspat na zkoušku.

 3. Snažíte se stihnout zprznit co největší množství sexuálních partnerů. Ale, jak se říká, mnoho psů, zajícova smrt. Navíc stopro něco chytnete.

 4. Jakmile musíte alespoň jednou za čas cestovat za rodičema, úplně vám to rozbije rytmus. A pak toho pláče, když se z rodného hnízda zase musíte vracet.

 5. Když máte na pokoji pařmena, který celé noci gamesí, je to hlavně jeho problém. Jenže protože vás nenechá vyspat, je to i váš problém. Škola hrou nefunguje.

 6. Spolubydlící jsou problém obecně. Buď lejou, masturbujou, učej se nebo dělaj bordel moc. Anebo málo.

 7. Špatná životospráva způsobená mizerným jídlem v menze a přemírou alkoholických nápojů, to vám může zlikvidovat zdraví na leta.

 8. Nedostatek peněz vám neumožní užít si ten správný studentský život, o kterém všichni mluví. Takže budete muset na brigádu. A nebo pak lhát. Jako ostatní.

 9. Na brigádě si sice vyděláte prachy, ale sežere vám to hromadu času. Takže ten studentskej život zase ostrouhá.

 10. Telka na pokoji likviduje soustředění. Zato budete důvěrně znát všechny seriály, co od rána do večera poběží. Včetně Sama doma. Ať už je Sam kdokoli.

 11.  Společné sprchy na koleji vám rozhodí pozornost. A taky tam můžete chytnout plíseň. Když to bude jen mezi prstama u nohou, dopadli jste dobře.

 12.  Když si nedáte bacha a upletete si na koleji děcko, máte utrum. A děcko.

 13.  Rychlý internet vám studium skutečně neurychlí. Naopak. Strahováci by mohli vyprávět.

 14.  Priváty nejsou o moc lepší než taková kolej. Kromě iluze soukromí tam můžete vyfasovat úchylného domácího, co vás třeba natáčí ve sprše. Fuj.

 15.  Ono se to nezdá, ale i samotné studium může být opravdu problém. Spousta studentů zůstane v němém úžasu už při čtení rozvrhu. A co teprve když otevřou skripta.