SANĚ
Nebezpečná rychlost této disciplíny se stává malicherností ve chvíli, kdy přijdete domů z hospody ve tři ráno a zvládnete se postavit manželce podezřele připomínající sedmihlavou saň.


LEVNÝ HOKEJ
Že jsme omylem vyhráli skupinu neznamená, že éra Nagana není dávno fuč. Jakmile ovšem přijde na slevy v Kauflandu, můžeme se utlouct. Hlavně po másle teda.


CURBLINK
Curling je nezáživná nuda. Což se rozhodně nedá říct o vypjatých situacích, když se při zvracení v opilosti snažíte trefit do záchodové mísy.


HOBY
S bobováním to u Čechů jde s přibývajícím věkem z kopce. Proto bychom se měli poohlédnout po disciplínách, v nichž se s přibývajícím věkem naopak zlepšujeme – zahrádkářství, houbaření a kutilství všeho druhu.   


PIJATLON
Všichni víme, že bez Gábiny se na biatlon nedá úplně Koukat (ha ha). O to větší sranda by byla sledovat partu ožralých mužů za zenitem, jak střílí po sousedových slepicích vzduchovkou.


SEVERSKÁ KOMBINACE
Ta nemění jméno, pouze formu. Takže odteď Finlandia, Amundsen, Absolut.  


KVASOBRUSLENÍ
Česká představa o kráse netkví ve vyzáblých mladinkých krasobruslařkách, nýbrž v kulaťoučkých pivních tělech. Takže když zvládnete za večer s grácií ochutnat všechny světové druhy piva od Gambrinusu jedenáctky až po mnohastupňový belgický speciál, pravděpodobně z toho vybruslíte se zlatem.


 AKROBATICKÉ SBLIŽOVÁNÍ

Kdo tvrdí, že akrobatické lyžování je nebezpečnou disciplínou, nikdy nezkusil randění přes Tinder.


ALPSKÉ SBLIŽOVÁNÍ
To s alpským lyžováním pojí mnohé, včetně možnosti vymlouvat se, že “nahoře je vzduch řidší”. Nicméně, kdo se vymlouvá, vrcholu nedosáhne.


TELETON
Málokdo tuší, co si pod pojmem skeleton představit. Ovšem takový maraton v Televarieté, ten za svůj život musel protrpět kdekdo.


SNOWHOARDING
Ve snowboardingu je to samý backflip, frontflip, trojitej axlčumtejakýumímtrikyflip – z toho by jenomu hráblo. Pro Čechy je proto daleko vhodnější disciplínou snowhoarding, ke kterýmu potřebujete jenom hrablo na sníh a plnou pusu vulgárních nadávek a výhrůžek typu “za rok si tu frézu už fakt pořídim.”  


SHORT TREK
Tak, jako se při short tracku jezdí pořád dokola, Čechům můžete zas pořád dokola opakovat, že trekové šortky se do Národního divadla vážně nehodí. Jednu zlatou za vytrvalost, prosím!


SKOKY NA LŽÍCH
Skoky na lyžích jsou bezesporu ušlechtilou disciplínou, ve které jsme kdysi bývali dobří. Dnes už se tak akorát zvládneme uchylovat ke lžím a úskokům. No vážně, z toho by jednomu naskočila vyRaška.  


CHRCHLOBRUSLENÍ
Jestli v Čechách existuje klenot srovnatelný s Jardou Jágrem, pak je to Martina Sáblíková. Ale víte, co nedokáže ani Sáblíková? Vykouřit dvacet Startek na čas a stát se tak šampionem v chrchlobruslení.


BĚH NA BLIŽNÍCH
Nenarodili jste pro běh na lyžích? Nechce se vám od rána do večera mrznout někde v lese? A obecně se vám vlastně nic moc nechce, i ve svých třiceti bydlíte u rodičů a maminka vám žehlí spodky? Dobrá zpráva – pro maminku budete totiž vždycky její zlato.