1. Sněžné kamikadze

Zakuklenec v kombinéze bez hůlek ve věku od 4 do 15 let. Nechybí na žádném prudkém svahu, jezdí zásadně šusem a všechen pud sebezáchovy nahradil RedBull.

2. Had

Škola nebo lyžařský kurz v počtu minimálně deseti lidí. Sjíždění kopců si bez nich už ani neumíme představit. Díky hadům jsme se naučili téměř kouzelnické fígle. Nikdy nevíme, co si na nás připraví. Buďme jim vděčni!

3. Začátečník středního věku

Neškodný typ, který se vyskytuje především na modrých sjezdovkách. Těmhle se vyhýbáme, nevrážíme do nich a respektujeme jejich pokoru. Ale…

4. Začátečník na černý sjezdovce

… je sakra horší případ než neškodník na modré. Tenhle sežral zkušenosti Ester Ledecké v momentě, kdy poprvé stoupl na lyže, a jde na to tvrdě a neúprosně. V lepším případě se rozseká jen on sám. Zastavit a nafackovat! Hůlkama.

5. Stajlér

Halogenové brýle, dlouhá bunda z Horsefeathers, kalhoty u kolen, občas i vymazlená helma a nalepené nálepky z obchodu na prkně. Na svahu ho moc nepotkáme, spíš se poflakuje na lehátku za U-rampou.

6. Hospodský typ

Toho na svahu neuvidíme vůbec. Drží místa, až přijde zbytek bandy na oběd. Pak je rovnou drží i na polední kávu. A na zítra.

7. Svačinář

Nejradši má studený řízky v chlebu, které vůbec nekloužou do krku. Ještě že existuje ta termoska s čajem z apartmánu. A ta tatranka! Ha! Tenhle týpek má daleko radši tu část na sedačkové lanovce než na svahu.

8. Freerider

Celý den jezdí mimo sjezdovky. Občas se rozsekají o kořen stromu a nikdy nevíme, kdy se kvůli nim strhne lavina. Ale jsou cool, to zas jo.

9. Zastavovač vleku

Občas se prostě stane, že zapomeneme vystoupit včas ze sedačkovky. Pokud jsme minulou noc vypili třeba flašku tvrdšího alkoholu. Jinak si neumíme vysvětlit, kdo tu sedačkovku brobůh furt zastavuje.

10. Divný lidi, co chodí nahoru

Skialpinisté mají velké divné boty a dobrovolně šlapou nahoru. Potkáváme je jen velmi zřídka. Když můžou, vyberou si cestu mimo sjezdovku. Pak se jen modlí, aby místo šílené kamikadze nepotkali zbloudilého freeridera…

11. Učůránek

Většinou se jedná o dámy, které si sem tam potřebují 12x za den odskočit do lesíka. Zahlédneme je jen vzácně, protože s tím, kolik si musí rozepnout vrstev, tráví mezi stromy celej den. Poznávací znamení: zapíchnuté hůlky a pohozené lyže u kraje sjezdovky. 

12. Pravozatáčkář

Pravá, pluh… Pravá, pluh… Pravá, pluh… zem, au… Pravá, pluh… Práva, pluh… Doleva to neumí…

13. Brzdič

Takový ten člověk, který vystoupí z vleku a zůstane stát na nejpitomnějším a nejvíc frekventovaném místě v celý Šumavě. PROSTĚ UHNI! Panorama si můžeš vyfotit i o metr dál. 

14. Slepá střela

Na rozdíl od Brzdiče, Slepá střela neblokuje na jednom místě, ale po celé sjezdovce. Nikdy nevíte, kam se zrovna vydá, a co je horší, on to taky neví, takže vyblokuje celou červenou.

15. Skupinkovky

Většinou zaberou celou hospodu na oběd nebo vytvoří frontu na vleku. Na hory by se mělo jezdit maximálně ve dvojici. Grr…