1. Spoilery

Vždycky se najde někdo, kdo vám dopředu vyzradí zápletku. Je celkem fuk, jestli omylem, nebo schválně. Vy se pak stejně nemůžete pořádně soustředit a čekáte jen na vybrebtanou událost.

2. Čekačka

Neprozřetelně začnete koukat na seriál, který ještě není komplet natočený. Nemůžete si pak díly dávkovat podle sebe v plném množství na jeden koňský zátah, ale musíte pěkně počkat ostatníma v reálném čase, až každý týden milostivě vyjde nový díl.

3. Ještě a ještě

Jak jednou začnete, nedá se přestat. Když už jste se přeci mrkli na jeden díl, další díl už vás nezabije. A když už je takhle pozdě, asi může bejt klidně i pozdějc, protože teď už to stejně nezachráníte, takže co takhle ještě jeden kus. Nebo celou sérii? Hergot když už to máte stažený, tak co si vzít dovolenou?

4. Napínák

V seriálu nikdy nic nekončí. Každý díl skončí přesně tak, abyste tak nějak nasucho polykali, buď pustili další kus, nebo si netrpělivostí ukousali nehty.

5. Jedeme z kopce

První série byla boží. Druhá trochu horší, ale když byla jednička tak skvělá, tak to odpustíte. Trojka nic moc. A dobře víte, že od čtyřky to bude prakticky nekoukatelné. Ale když už na to koukáte tak dlouho, tak vezmete i tu poslední sérii, no ne?!

6. Titulky

Achillova pata všech cizojazyčných seriálů. Platí pravidlo: Když jsou titulky mizerně přeložené, je to strašný. Když nejsou vůbec, je to ještě mnohem horší. Ale totální tragédie je, když nesedí časování a ne a ne to seštelovat.

7. Klišé

Ani sebelepší seriál se nevyhne klišé. Patolog je podivnej patron se zálibou v černým humoru, ajťák génius, co miluje StarWars, žádná z postav nepoužívá zdravej rozum a správnej policajt musí bejt trochu alkoholik a minimálně jednou ho odstaví od případu. A taky v každém seriálu musí být doktor. Lidi milujou doktory. Eh.

8. Nesmysly

Scénárista svojí práci občas kapánek odflákne a fanda musí polykat spoustu vyložených logických blbostí. A když člověk tráví s nějakým seriálem tolik času, tak je nějaká ta chyba setsakramentsky vidět.

9. Číslování

Na číslování epizod seriálů by se měla povinně zavést nějaké evropská směrnice. Když to jeden pojmenovává „S01E03“, druhý „1_rada_3_dil“ a další „1×3“, v tom aby se prase vyznalo.

10. Smrťák

V každém seriálu někdo umře. To je život. Zvlášť ten seriálový. Takže už od prvního dílu můžete tipovat, kdo zařve první. Ale ať už bude jeho smrt jakákoliv, rozhodně to netrumfne Bobbyho legendární odskok do sprchy.


Dallas? Pamatujete? Takhle se sakra vrací postava do hry!

11. Zmizení miláčka

Bod 10 nám říká, že se ztrátami je třeba u seriálů počítat. Pokud to ale schytá vaše oblíbená postava, která je navíc docela dost jako vy, je to rána, která se nikdy nezacelí.

12. Mezera

Stáhnete si celou sérii, těšíte se, jak se příjemně ponoříte do děje, když zjistíte, že vám chybí jedna epizoda. Ta navíc jak na potvoru není nikde k nalezení. Natož ke stažení. A bez ní samozřejmě zbytek seriálu nedává smysl.

13. Obsazeno

Další věc, co je tak super na seriálech, jsou známé ksichty. Proto není větší trapas, než když najednou nějakou postavu hraje někdo jiný a tváří se jakoby nic a všichni kolem dělají, že je to přece normálka, že najednou vypadá úplně jinak.

14. Vo co go

Občas zaslechnete, jak někdo vypráví obsah vašeho zamilovaného seriálu. Leč vsaďte svoje heslo na torrenty na to, že to bude dělat naprosto pitomě, vyprávět epizody v nesprávném pořadí a vůbec nevystihne hlavní charakterové vlastnosti postav. Vám nezbyde, než skřípat zubama anebo se pohádat o tom, jak je to správně.

15. Finále

No a pak je to tady. Poslední epizoda! Děsně se na ni těšíte, ale zároveň víte, že pak už bude OPRAVDU konec. A většinou ten poslední díl buď stojí za starou belu anebo dopadne přesně, ale úplně přesně, jak jste čekali od prvního dílu. A to si pak jeden říká – měl/a jsem to celý vůbec zapotřebí?