1. Uráží se. Ať jde o sebemenší kravinu, nafoukne se jako balón a nehnete s ní, i kdybyste se stavěl na hlavu.
 2. Má problém s vaší matkou. Dosud k ní byla jako cukrkandl, teď je jízlivá a nebojí se vám do detailů vylíčit, co je na ní blbě. 
 3. Peskuje vás za neřesti. Už na začátku moc dobře věděla, že si občas dáte s kámošema čouda. Tak proč kvůli tomu hergot najednou trucuje?
 4. Nechce s váma spát. Jednou je to nevolnost, podruhý jí bolí hlava. A štrejchnete si nanajevýš, když si dá dvě sklenky vína. A ještě to musí být rychle, páč je unavená.
 5. Lustruje váš mobil. Bez dovolení vám vleze do mobilu něbo aspoň čumí přes rameno, když si s někým píšete. Jak se ohradíte, je oheň na střeše.
 6. Nesnáší vaše kámoše. Sice občas někam vyrazíte společně, ale tváří se přitom výjimečně kysele a už v jedenáct vás tahá domů, že se jí chce spát.
 7. Nepouští vás ven. Že jí prej zas necháte doma samotnou. Ale ne, s váma nepůjde, protože se jí dneska moc nechce. A je unavená!
 8. Zkouší tichou domácnost. Zčistajasna přestane mluvit, aniž byste tušil, proč. A nepoleví, ani když se zeptáte popátý.
 9. Vyptává se na kámošky. Vídat se s holkama je u ní tabu. I kdybyste se měl sejít jenom se ségrou, dopředu víte, že bude scéna.
 10. Vyhrožuje rozchodem. Nejdřív vás to vyděsí k smrti, ale když to opakuje třikrát během týdne, už na to házíte bobek.
 11. Nebere na vás ohledy. Když něco plánujete, musí být po jejím. Vždycky.
 12. Fňuká kvůli kravinám. Pořád se jí něco nelíbí, ať je to sebevětší volovina. A na vině jste samosebou vy, i když se jedná třeba o blbý počasí.
 13. S ničím vám nepomůže. Vy se kvůli ní můžete strhnout, ale milostpaní pro vás ani nehne prstem. Je přece unavená…
 14. Pořád otravuje. Nenechá vás chvíli vydechnout ani na hajzlu nebo na schůzce s klientem. Jak chvíli neodpovíte, hysterčí a zavalí vás zprávami, kde jste.
 15. Pochybuje, že jí máte rád. A nechá se o tom dokolečka přesvědčovat, i když to přece sakra dobře ví.
 16. Využívá vás. Jak z vás začne tahat prachy, je zle. Prchejte pěkně daleko a nejděte si nějakou, co to má v hlavě srovnaný!