1. Chodit na trendy sport

Pečovat o své tělo je základ. Posilky ani inlajny už dávno nefrčí. Je tu jóga, zumba nebo pilates. A po tréninku nezapomenout v na baru ve fitku na jeden fresh džus.


2. Nakupovat na farmářských trzích

Žena, jež nemá svého řezníka, který ji zná jménem a schovává jí ty nejlepší bůčky, jakoby ani nebyla pravou ženou a plnohodnotnou partnerkou.


3. Být luxusní milenka

Je zkrátka nutnost vlastnit krajkový podvazkový pás, umět vystřihnout striptýz jako Demi Moore a vůbec dělat věci jako z filmu s hvězdičkou. A nebo se jim zas tak vehementně nebránit.


4. Propagovat alternativní výchovu

Trendy žena ví, že její dítě (ať už ho má, čeká, nebo o něm zatím jen mluví s kámoškama), bude chodit do Montessori školky a učit se anglicky už od plenek. Bambusových eko plenek pochopitelně.


5. Rodit do vody

To s tím jde ruku v ruce. Dítě, co se nenarodí do vody nebo při domácím porodu by do Montessori školky ani nezapsali, to se rozumí.


6. Mít aspoň jednu část těla umělou

Je jedno, jestli jde o prsa, nehty, vlasy nebo opálení. Nebo aspoň barvu na vlasy. Jinými slovy, měla by o sebe dbát, jak říkaly naše babičky.


7. Péct kváskový chleba

Místo trendy ženy je u plotny. A u trouby. A ručně dělaný kváskový chleba nesmí chybět v žádné spokojené a moderní domácnosti. Nějaká šumava v pytlíku se může jít zahrabat.


8. Nejíst pšenici

Žena sice peče chleba, ale nejí ho. Protože pečivo = sacharidy. A sacharidy = zlo. Pro holku je dnes lepší vyznávat otevřeně satanismus, než jíst pečivo.


9. Používá jen bio kosmetiku

A netestovanou na zvířatech. Ideálně si ji sama ještě vyrábí. Základní ingredience: včelí vosk a kokosový olej. V bio eko fair trade provedení, samozřejmě!


10. Prožívat svoje ženství

Nejlépe se formou víkendových kurzů propojit s matkou Zemí a otevírat svoji ióni. A možná se taky přestat holit, kde to jen jde.


11. Být tak trochu bi

Tedy mít na kontě přinejmenším jednu vášnivou líbačku se svojí nejlepší kamarádkou. Přinejmenším.


12. Jezdit po městě na kole

Je to zdravé, trendy a na city-biku s proutěným košíčkem plným masa z rodinného řeznictví (viz bod 2) ještě skvěle vypadá.


13. Udělat si sama

Ano, je to správně, je tam „si“. Tím myslíme DIY, tedy vyrábět drobné vkusné dekorační předměty do interiéru, šperky z přírodnin či korálků, případně dávat nábytku ten správný distressed and vintage look.


14. Mít profil na Fleru

A protože jí to budou všechny kámošky chválit, založí si profil na Fleru a zkusí své štěsí v oblasti rukodělné. A za půl roku profil se třemi prodanými kousky zavře. A vymyslí nový, protože se mezitím naučí šít na stroji.


15. Kouřit

Tento bod prosadila mužská část redakce.