1. Prdelka

Holka aby v posilce vypotila duši, zatímco se jí doma na kanapi válí frajer se zpocenýma půlkama, které zezadu vypadají jako dva pivovarský valaši v zápřahu. 

2. Holení tam dole

Denně se musíme poctivě objíždět žiletkou pomalu od hlavy až k patě, ale kluk si tak maximálně přistřihne strniště. Protože holit se všude je u chlapů přeci divný a navíc to svrbí, že jo.

3. Odpovídání na esemesky

Přesné souřadnice výskytu musíme hlásit skoro na každém kroku. Ale jakmile jde ven milostpán, kliďánko si nechá mobil doma. A my jsme za stíhačky. 

4. Make-up

O šerednou holku s nezakrytým beďarem nikdo ani to kolo neopře. Přitom nedbalé mužské strniště a větrem ošlehaná tvář, to je jinačí písnička – říkaj oni.

5. Dlouhé vlasy

Husté a pěstěné kadeře si prostě chlap nikdy narůst nenechá, pokud není zastydlej metalák. Bohatě mu stačí strojek na tři milimetry, jakýpak kadeřnický salóny! 

6. Věčně dobrá nálada

Pořád nás prudí slovy: „Nebuď furt tak náladová.“ Jasný frajere, to se ti to remcá, když máš hormony celý měsíc na stejné hladině. Hlavně že chlap je konstantně pohodička sama.

7. Prádýlko

Trápíme se v podvazcích a titěrných krajkových kompletech za majlant, zatímco mužský na nás vytáhne oprané bavlněné trenýrky s infantilním potiskem.

8. Utrácení

Je pravda, že těch lodiček máme možná krapátko víc, ale co ta hromada elektroniky u něj doma? To se jako nepočítá? 

9. Trhání obočí

Ledování ani alkohol nepomáhá, je to marné – bolí to snad ještě víc jak ten porod! A chlapi si beztrestně po ulicích vykračují s Brežněvem na čele.

10. Cudnost

Jak je holka trochu víc do větru, hned je za rozhoďnožku. Zatímco pánové klidně můžou klátit půlku města a pořád jsou za borce.

11. Antikoncepce

Cpeme se hormonama horem dolem, protože tu klučičí ještě nikdo nevynalezl. Ale že by přežili gumu, to teda né, to přeci není úplně ono, oni to necejtí…

12. Ploché bříško

To je pořád, abychom rýsovaly… A my se u nich musíme smířit s pěkně pěstěným pivasem. Jakože ten vyroste časem každýmu.

13. Chlast

Chlap leje vždycky nadoraz a naplech, ale holka, ta musí být přeci za dámičku. A nevypadá to u ní dobře. Jakoby zeblitej chlap na dlažkách byl nějaká hitparáda.

14. Vůně

Pajcujeme se voňavkama za tisíce, zato pánové se smrdí deodorantem z drogerky. A stejně pak v létě čpí na sto honů. 

15. Záchody

Princezny podle nich přeci nekakaj, neříhaj a rozhodně nepšoukaj. Ale chlap si to všechno klidně střihne najednou… A někdy i před vámi.