1. Ráno. Pondělní ráno. A nejlíp třeba pracovní pohovor anebo pondělní porada v pondělí ráno.
 2. MHD. MHD ráno. MHD v pondělí ráno cestou do práce, kde vás čeká pondělní porada. V pondělí ráno.
 3. Manželovo chrápání. Pač po dvojce vína vytuhnete dřív, než manžel vleze do postele. A on i když je manžel vzhůru, tak je snesitelnější po dvojce vína.
 4. Děti. Vlastní, cizí, malý, velký, furt jsou to děti. A děti jsou pištící stresor.
 5. Školní besídka. Pač čekat ve vydejchaný aule na chvilku slávy vlastní ratolesti, zatímco sledujete cizí caparty, jak recitujou Žáčka, rozhodně není ideální plán na čtvrteční večer. Na jakejkoli večer.
 6. Třídní schůzky. Představte si ty pidilavice, přehnaně usměvavou paní učitelku a pětikilo do SRPŠ na rozloučenou. Pro tyhle případy radíme víno ve sportovní lahvi.
 7. Třídní sraz. Celej večer budete poslouchat bývalý spolužáky, který za normální situace sotva pozdravíte na ulici, kdo s kým žije, kolik mají dětí a jak skvěle se jim daří. A na to se napijem.
 8. Nákupy. Ideálně vánoční nákupy. A tím nejvyšším levelem jsou vánoční nákupy v IKEA. Když si koupíte lahev cestou, tak to u stojanu s vývrtkama můžete rozjet. A kdybyste odpadli, oddělení ložnic je k dispozici.
 9. Návštěva u rodičů. Nebo u prarodičů. Hafo příbuzných, hafo capartů, hafo zbytečných otázek a ještě zbytečnějších odpovědí. Prožít rodinný reunie za střízliva považujem skoro za nemožný. Jo a navíc se vyhnete panákování slivovice, protože "přece ten alkohol neradi mícháte."
 10. Vinobraní v Praze. No vážně, představte si tuhle událost bez možnosti ochutnávek – dechovka, marnej moderátor, kterej se s vínem přežít dá, ale bez něj už to jde hůř, a navrch Moraváci, kteří přijeli udat víno, ale zároveň vámi tak trochu pohrdají.
 11. Vinobraní na Moravě. No shit, Sherlock.
 12. Česká hudební scéna. Každou chvíli na vás z rádia vybafne Kryštof, Tomáš Klus, Chinaski, Slza… ale když si dáte dvojku, třeba se vám u druhé metafory nebude chtít proskočit oknem.
 13. Cestování. Speciálně teda cestování vlakem, a úplně konkrétně cestování vlakem do Brna.
 14. Televize. Jen telegraficky… AZ kvíz, časosběrné dokumenty, Televizní noviny a Aliho parťáci.
 15. Život. Pač když to vezmem kolem a kolem, ona je vlastně ta doporučená dvojka vína denně skvělej recept, jak se prokousat životem. Ale pamatujte, že nic se nemá přehánět!