1. Rodiče si na vás všechno teprv zkoušeli. A kdo zkouší, dělá chyby. Proto máte endogenní deprese.

2. Každou chvíli jste měli na starost mladší bráchy a ségry. Takže mít děcko pro vás neni žádná novinka a umíte s nim zacházet, stejně jako s bárbínou nebo autíčkem na vysílačku.

3. Celá rodina na vás byla zvědavá a furt vás hodnotila. Takže dodnes musíte bejt ve všem nejlepší, a když máte flek na kabátu, cejtíte, že jste v životě neobstáli.

4. Kdykoliv jste mladší sourozence praštili, protože vás štvali, tak na vás někdo dospělej vystartoval. Proto se dneska bojíte malejch lidí víc než velkejch. Víte, že je nikdy nesmíte uhodit.

5. Máte nejasnej pocit, že byste měli po rodičích všechno zdědit. Ve starejch dobrejch dobách to tak bylo, ne?

6. Za partnery si vybíráte většinou lidi, co byli mladší sourozenci. Nikdo neví proč, ale prostě vám to spolu klape.

7. Rodiče na vás byli mnohem přísnější a zakazovali vám věci, který vaši sourozenci pak bez problémů mohli. Dodnes víte, že svět neni spravedlivej.

8. Měli jste veselýho strejdu a ten vás učil nepřístojnosti, aby se pomstil vašim. Takže jste zvyklí přednášet na veřejnosti sprostý básničky. A naučili jste je i svoje bráchy a ségry.

9. Všechny věci o sexu jste si museli zjistit sami, protože nebyl žádnej starší sourozenec, kterej by vám je vysvětlil. Takže v tom dodnes trochu plavete, ale zase se o tom umíte bavit se spolužákama.

10. Všechny vaše věci nakonec dostal někdo jinej. I vaši nejoblíbenější mikinu. A ještě si toho nevážil, že to neni nový.

11. Museli jste chodit na kvanta kroužků, aby žádnej z vašich talentů nezůstal ležet ladem. Tudíž byste mohli učit klavír, šachy, plavání, skauting, karate, dramatickou výchovu a keramiku. Ale neučíte, protože z toho máte osypky.

12. Jste rozenej velitel. Prostě to tak je.

13. Umíte nechávat vyhrát slabší. Máte v tom trénink. A vlastně i když někdy prohráváte právem, tak máte pocit, že jste lepší.

14. Jste zvyklí rozhodovat, jaká pohádka se bude pouštět. Takže ovladač je prostě váš.

15. Všichni na vás ve všem spoléhají. Takže to všechno musíte ustát.

Bejt prvorozenej je jako narodit se s větším pérem. I když jste holka.