1. Pražáci vám nadávaj do buranů a vesničani do měšťáků. Sami nevíte, co jste vlastně zač.

 2. Nikdo nemá tucha, kde ta vaše díra leží. A kdo má pořád vysvětlovat, že je to třicet kilometrů západně od Prahy…

 3. Kvalitně se spárovat je docela kumšt. A navíc tu není moc na výběr, takže se zákonitě peleší každý s každým. Sodoma hadr!

 1. Na každé lepší akci hrozí srážka s ex a jeho novou holkou. Stejnak tam jdete, páč nic lepšího se v okolí neděje a pořád lepší než dřepět doma…

 1. Nad pivem se pořád řeší ty samé ptákoviny, protože co si taky povídat po tolika letech s jedinou partou v okolí.

 1. Do místní vyhlášené hospody proudí davy okolních vesničanů, takže v ní na vás nezbývá flek. A jste odsouzení futrovat blafy v mnohem horších podnicích.

 1. Kaváren je tu jak hub po dešti, ale na pořádné kafe nenarazíte ani v jedné. Maximálně tak na presíčko z Jihlavanky nebo turka. Nic moc.

 1. Kino je sice tři dé a má dokonce dva sály s ergonomickýma opěradlama, ale programová skladba už taková hitparáda není. Na nějakej art nebo kvalitu tady zapomeňte.

 1. Na holiny nebo slámu z bot to tady úplně není, ale nějaká haj fešn se na maloměstě nenosí. Džínový stejnokroj je v podstatě nutnost, pokud nechcete být za vola či pipinku.

 1. Město je to vocaď pocaď. Do práce sice nevstáváte se slepicema, ale ouřady mají otevírací doby, jako kdyby jo. Takže většinu papírování prostě nedáváte.

 1. Sem tam do těch vašich končin zavítá docela dobrá kapela nebo divadelní soubor, ale pokaždé je vyprodáno dřív, než stačíte říct hernajs.

 1. Nemáte šanci ututlat, že jste se s někým rozešli nebo vyspali. Lidová informační služba tu jede na plný obrátky stejně jako na dědině.

 1. Natož abyste si mohli hodit áčko v práci. Agenti důchodci čenichají všude a jen co se odvážíte běžet pro rohlíky, napráší vás. Kam se hrabe vesnice.

 1. V obchodech je minimální sortiment a člověk aby navíc chodil kanálama, když jde pro šprcky. Ti důchodci jsou totiž fakt za každým rohem.

 1. Jenže pořád je to přeci jenom město, takže o idylce vesnického ráje si můžete nechat tak akorát zdát. Nějaká příroda je totiž až v dálce za posledním usmrkaným panelákem.