Jistě máte někoho takového mezi kolegy v práci, mezi spolužáky, v rodině, možná dokonce mezi kamarády. V nejhorším případě jste to vy sami. Mamlasové jsou prostě všude.


1. Applí věci

Bez nich to nejde, protože ty jsou jednoduše nejlepší. Dobře se s nimi pracuje, dobře s nimi vypadáte. A o to jde především. Navíc neexistuje argument, kterým by se tohle tvrzení dalo vyvrátit.

2. Kreativní puzení

Psaní, malování, focení. Ve skutečnosti toho vlastně moc nedělá, ale rád by, a tak o tom alespoň mluví. A samozřejmě chodí na kurzy, kde se v tom zdokonaluje. Kdyby nakonec přeci jen něco dělal.

3. Práce

Myslí na kariéru. Aby to mělo cenu. Určitě nebude do pětatřiceti trčet někde v kóji, ale někam se posune. A každopádně to všechno musí mít smysl.

4. Pozitivní přístup

Je nadšený. V podstatě ze všeho. Děsivé je, že i z práce. Včetně toho, co většině ostatních lidí působí neskonalé duševní utrpení. Vždyť je to přeci výzva, ne?

5. Rozvíjení

Pěstuje se, sleduje TEDx a chodí na konference a školeníčka. To všechno aby nezakrněl. Osobní rozvoj především!

6. Gétédéčko a mentální mapy

Je produktivní a to všechno od tý doby, co na svůj život perfektně aplikoval GTD a kreslí si duši na papír. Našel se a teď jdou věci jen líp. Taky byste to měli vyzkoušet.

7. rovnováha

Dělá něco na zklidnění. Jógu nebo tantru. Protože toho má moc. A potřebuje bejt v klidu. Tak na tom maká. 

8. Konec Jobse a prokrastinace

Četl jen dvě knížky, protože není čas. Konec prokrastinace. Aby měl víc času. A životopis Steva Jobse. Protože to je tak trochu jeho vzor a uměl skvěle pracovat s časem.

9. Očisty

Nejmíň jednou za rok se důkladně pročistí. Citrónová dieta a levandulový klystýr, jen to lítá. Panečku, počkejte, až vám o tom bude u oběda podrobně vyprávět.

10. Brunch

Bez brunche si neumí představit život a chodí na něj minimálně, ale fakt minimálně, aspoň jednou za tejden.

11. DIY

Sám se většinou s ničím moc nepatlá, ale rozhodně tomu fandí. A občas si něco koupí. Aby podpořil dobrou věc. Jako support.

12. Náplavka

Jestli bydlí v Praze, chodí na náplavku v podstatě imrvére. A když jsou záplavy, stojí nad náplavkou a fotí to na Instagram.

13. Kokain

Ne že by opravdu bral drogy, to se přece nedělá. Ale rád hovoří o tom, jak umí zapařit, a mnohaslibně naznačuje, jak onehdy, anebo možná tamhle… s kámošema. Zábava.

14. ing

Žádný inženýr, o tituly nejde. Řeč je o übercool koníčku. Jako kiting, yachting, free diving… prostě něco se správnou koncovkou. A kdyby nic, tak aspoň gaučing.

15. Celebrity

Zná lidi. Samozřejmě ne nějakého Karla nebo Leoše. Úspěšný a dobrý lidi, co vědí. Prostě experty.


+ 16. žvanění

A konečně, to nejpodstatnější. Nic z výše uvedeného vlastně ani praktikovat nemusí. Ale musí o tom žvanit. Žvanit a sociálně sdílet. To je jakoby praktikoval.