1. Roubík

Jednoduché, efektivní. Jen vás nesmí zastavit policajti, to se pak blbě vysvětluje.

2. Žrádlo

Kdo má plnou kušnu řízku, nemluví. A o to jde především.

3. Hry

Když z mlčení a nezlobení uděláte soutěž, máte z půlky vyhráno. Navíc to děcka nikdy nevydrží. Takže jim můžete slíbit něco nereálného. Koně třeba. Na to se chytěj dycky.

4. Trash metal

Vohulte řádně Anthrax a vsaďte se, že z dětských sedaček neuslyšíte lautr nic.

5. Bojovka

Rozsypte mrňatům na zadní sedačky dvě nebo tři krabičky tiktaků, a kdo si co najde, ten to může sežrat. No a na pár hodin máte klid.

6. Léky

Když mezi ty bonbonky nějak šikovně zamaskujete pár kinedrylů, máte klid i po zbytek cesty.

7. Horory

Pouštět po cestě audio pohádky, to je taková klasika a děcka už to nudí. Ale zkuste sehnat dramatizaci Psa baskervillského nebo třeba Jámu a kyvadlo… a caparti nebudou dutat při troše štěstí třeba až do šestnácti.

8. Divoká jízda

Když se vaše děti budou tiše modlit, ať už jste probůh tam, než je všechny zabijete ve stošedesátce na dálnici, budete mít klídek. Cha!

9. Cukr a bič

Když budou hodné, na příští pumpě jim něco dobrého koupíte. Jestli ne, jenom naberete benzín a i čurat budou muset do zavařovačky. To si spočítá i malý člověk, co je pro něj výhodnější. 

10. Hlavolamy

Hlavolam sice není na dlouho, ale zabaví. A když jich vezmete víc, třeba to vydrží alespoň přes Rakousko.

11. Fyzické tresty

Nebojte se. Stačí pohrůžka, a ony většinou dají pokoj. Problém je, že když se mezi vašimi potomky objeví nějaký renegát, budete ho muset exemplárně potrestat. Pro výstrahu. Chápete. A to tvrdě! Takové vláčení za autem udělá svoje.

12. Distanční úzkost

Jakoby náhodou zapomeňte nějaké ze zlobivějších děcek na pumpě. Uvidíte, jak se mrňata srovnají.  

13. Únos

Natáhněte si přes hlavu punčochu a simulujte únos. Je to sice už trochu za roh, ale zoufalé situace si žádají zoufalé činy. Když se vás zkrátka budou bát, máte autoritu, které jako rodič nikdy nedosáhnete.

14. Vyprávějte

Vyprávějte, jak to na místě, kam jedete, bude krásné. Co všechno tam zažijete, převyprávějte podrobný program, historii, památky… než by vás děcka poslouchala, to radši usnou.

15. Tablety

Nemyslíme valium. Ale tablety. Nejlépe s nějakým datovým tarifem do zahraničí. Protože s nimi si potomci vyhrají nejlíp, ještě se třeba něco dozvědí… a vy budete mít klídeček celou cestu.