1. Kocovina malá

To znamená, že jste si včera moc neužili. Buď jste pak museli řídit, nebo jste přepálili start a usnuli už ve čtyři odpoledne… a nebo máte prostě štěstí. Protože jak na Nový rok, tak po celý rok. A malá kocovina se snýst dá.

2. Kocovina velká

Je jasné, že jste oslavy dalšího roku brali velmi vážně a zodpovědně. A tak to má být. Můžete se cítit lépe i díky tomu, že podobné pocity má teď valná většina národa a tak v tom nejste sami.

3. Kocovina strašlivá

Teoreticky byste na sebe měli být hrdí. Ale nejspíš nejste, jelikož si velkou část večera nepamatujete. A ono je to vlastně dobře, protože byste si to pamatovat stejně nechtěli. Takže buďte stejně trochu rádi.

4. Kocovina dokrmená

Jelikož je prvního svátek, je to ten nejrozumnější způsob, jak se dostat přes ty nejhorší stavy. Takže po ránu srkněte trochu šáňa, co se nevypilo včera, pak přidejte na zklidnění pivínko a odpoledne už můžete vesele znovu do slivovice. Ale bacha na ty rána.

5. Kocovina dvojdenní

Hlavně po třicítce vám kočka může prolézt oknem až do dalších dnů. Není to nic příjemného. Ale alespoň si dáte příští rok větší pozor… nebo to můžete brát třeba jako předsevzetí.

6. Kocovina párová

Když máte stejnou kocovinu, jako váš miláček, může vás to spojit. Taková společná cesta pro ibáč nebo střídavé držení vlasů nad mísou dokáže řádně utužit vztah. A nebo ho taky kompletně rozbít. Ale zase ruku na srdce. Partnerství, které nezvládne kocovinu, stejně nestálo za to.

7. Kocovina provinilá

Od rána se dozvídáte, co všechno jste včera vyváděli. Zatopili jste dárkama svý holky? Vyšňupali jste děděčkův popel? Odpalovali jste si rachejtle ze zadku? No, taková morální kocovinka je tu jen a jen na místě.

8. Kocovina hrdinská

Opakem je stav, kdy sice víte, co všechno jste napáchali… ale jste na to vlastně hrdí. Protože je to ve vašem usedlém životě ten největší riot, kterého jste schopní.

9. Kocovina vyčítací

Je opravdu trapná. Ano, občas se vzbudíte s pocitem, že vám někdo pořád dolejval a že si za ten stav vlastně ani nemůžete. Není to pravda. Jste norek a pokud nedokážete odmítnout panáka, ani když už si nemůžete dojít na záchod, tak jste norek tuplovaná.

10. Kocovina řidičská

Patří mezi nejnebezpečnější druhy kocovin. I když jste včera říkali všem, že ráno musíte brzo jet, nějak se vám to vymklo z rukou. A teď byste měli sednout za volant a jet vyzvednout babičku na Moravu. Naše rada? Odložte to, jestli to jen trochu jde. Policisté po celé zemi totiž čekají jen na vás.

11. Kocovina sebelítostivá

Slabší kusy mají tendenci, trýznit sebe a své okolí výčitkami svědomí. Ach, proč jste jen včera pili tu zelenou! A ten fernet. A proboha! Jak jste mohli vyžahnout bráchu naloženýho v lihu? Lítostiví kocovinovníci bývají nejhorší a nejotravnější!

12. Kocovina vrchem

Vybli se a bude ti líp, říkavaly naše babičky. Jenže občas se to zvracení rozjede tak, že už vlastne ani nejde zastavit. Řvete do mísy, už z vás tečou jenom šťávy, ale stejně vám to nedá. Naše druhá rada? Sežeňte si doktora a nechte si píchnout kalciovku. Zabírá do pár minut.

13. Kocovina spodem

Opravdu nechutná záležitost. Zvlášť, když se na horské chatě s jedním útulným nevětratelným hajzlíkem sejde třeba pět takových kocovinátorů. To pak fakt smrdí.

14. Kocovina vilná

Tělo máte v jednom ohni a pak vám zase za chvilku po kůži běhá mráz. Citlivost vytažená na maximum… a ono vám to občas překvapivě funguje jako takové přirozené afrodiziakum. A teď si představte, jak intenzivně všechny ty slasti vnímáte. Strašně moc!

15. Kocovina sportovní

Ano, i taková může být. Hlavně urputní běžkaři a sjezdaři se snaží postalkoholické stavy vyběhat, nebo vyjezdit na muldách. Někdy tělo překvapivě zareaguje správně. Někdy se ovšem dostaví některý z výše uvedených stavů. A to je pak opravdu zle.

16. Kocovina s dětma

Skutečné peklo. Protože děcka jsou rozdováděná z bujarého večera a ráno prostě nemůžou dospat. Takže vám skáčou po hlavě, křičí, hulákají a hrají na hudební nástroje. A do toho si pro sebe přidejte jednu z předchozích kocovin. A je to.