1. Je v pořádku používat mrkací smajlíky? No vážně. Nikdo v reálu nemrká tak často, aby za každou větu musel cpát 😉 A i blbý “Jak se máš?” vypadá s tímhle smajlíkem jako povýšená provokace. Nebo hodně HODNĚ creepy flirtování.
 2. Je nutný svoje děti trestat už jen za to, že se narodily? My víme, že Marušek, Pepíčků a Jaroušků máme habaděj. Ale fakt všecky ty Quentiny, Alfonsy nebo Channely potřebujem?
 3. Není náhodou pizza Hawai tak trochu zločin? Protože když vám na šunkový pizze chutná kompotovanej ananas, možná by bylo fajn prsknout navrch třeba plechovku mandarinek. Nebo banán. A šlehačku. A kakao.
 4. Kolik lidí reálně uvítalo stories na Messengeru? Na Snapchatu byly fajn, na Instagramu se taky dají snést. Ale k čemu jsou na Messengeru, to ví doopravdy nejspíš jen těch 15 lidí, co je používá.
 5. Opravdu se dá Comic Sans použít kdekoli? Jako děti jsme tenhle font milovali a zkrášlili jsme jím každou narozeninovou pozvánku. Ale fláknout Comic Sans třeba jenom na plakát avizující vesnickou tancovačku, to už je trochu smutný. V zásadě se Comic Sans hodí jen na dětský parte.
 6. Nebylo by od věci zakázat odeslání víc než pěti zpráv za sebou? Každej známe člověka, co namísto souvislýho textu odešle osmadvacet vět hezky po jedný. Anebo takovýho, kterýmu hodinu neodpovíte, a už vás bombarduje jednou naléhavou zprávou za druhou. Takže ne, nebylo.
 7. Neměl by být vegeterorismus protizákonnej? Vegetariánství a veganství je asi fajn. A my ho nikomu neberem. Jen si myslíme, že by nám ho na oplátku nemusel nikdo cpát násilím a zahlcovat nám timeliny videama s popravovanými pašíky a výrobou nuggetů. Pač my víme, že je to hnus, ale stejně se nám sbíhaj sliny.
 8. Není trdelník jenom odporná předražená kremrole? Vánoční trhy se blíží, takže Prahou se brzy začne linout vůně kynutýho těsta obalenýho ve skořicovým cukru. A nám zkrátka přijde trošku nesmyslný utrácet peníze za něco, co není ani tradičně český, ani dobrý. Takže si dáme svařák. Nebo punč. Absinthovej punč.
 9. Byl dobrej nápad natočit film o životě smajlíků? No… rozhodně to není horší nápad než natočit film o youtuberech.
 10. Je nevyhnutelný zakládat instagramový profily svým domácím mazlíčkům? Okay, dobře, pořídili jste si štěňátko a štěňátka jsou roztomilý a fotogenický. Ale narůstající plejáda profilů asta_vorisek_official je už maličko přes čáru, ne?
 11. Je nevyhnutelný zakládat instagramový profily svým mimískům? Není. Stejně jako není nevyhnutelný nepoužívat slovo mimísek.
 12. Vážně se celej svět točí kolem obočí? Jsou ho plný internety, bambilion druhů a další bambilion naprosto odpornejch trendů. Třeba vlnky, peříčka anebo takový ty Cara Delevingne/Leonid Brežněv style. Což není o nic lepší než vytetovaný obočí… nebo vytrhaný a tužkou dokreslený takový ty McDonald´s vobloučky. Fakt.
 13. Fakt si někdo myslí, že pořady na TV Barrandov jsou doopravdy? A tím nemyslíme Barbaru, ta už je snad dostatečně profláknutá. Tím myslíme třeba Nebezpečný vztahy, kde si herci občas nemůžou přijít ani na jméno. Na vlastní jméno. Jako doopravdy.
 14. Byl by z Ládi Hrušky dobrej prezident? A možná i jo, hele. Všecko by bylo rychle a chutně a novoroční projev by byl veršovanej. Láďa na Hrad!
 15. Není hromadný označování přátel na fotkách s vánočním přáním trochu nevděčnej dárek? Myšlenka je to sice miloučká, ale výsledkem je jenom hafo upozornění na komentáře od lidí, který jste nikdy neviděli. Zlatý debilní vánoční SMS básničky.
 16. Fakt je motivační citát naprosto nesouvisející s fotkou cesta k lepšímu dojmu z vašeho selfiečka? Nejspíš není. Ale každá překážka umožní urazit další kus cesty, takže si z nás nic nedělejte.