Na Balkáně stačí střelit po sousedovi. Během tří týdnů se celý region zmítá v krvavé centrifuze krevní msty a to nejen, že nedokáže žádnej mimozemšťan přežít, ale možná, že na konci přežijou i nějaký Balkánci.


Skandinávci opráší starý tradice, vytáhnou sekery a rohatý přilby, narazí pro začátek na kopí pár zelených hlav a pak to rozjedou. Stejně byl ten souvislý sociálně ekonomický růst už trochu nuda, tak bude zase poprvé po sedmi stech letech nějaká sranda.


Francouzi se vzdají, případně rozdělí zemi na kolaborační a okupovanou část… pokud se jim tedy nepodaří přeměnit Eiffelovku na obrovské energetické dělo pomocí technologie, kterou tam nechali za války Němci.


Číně bude trvat přesně sedm týdnů, než se jim podaří obšlehnout design létajících talířů, zaplavit jimi trh na domácí planetě mimozemšťanů a porazit je ekonomicky.


Japonsko povolá z hlubin oceánu obřího ještěra, kterému připevní brýle, ze kterých se dají střílet lasery. A ještě budou nadšení.


V Egyptě se všichni nashromáždí kolem pyramid, protože mimozemšťani přece nebudou střílet do vlastního.


Velká Británie bude bojovat v polích, bude bojovat v kopích, bude bojovat na plážích a nikdy se nevzdá. Ale jestli jí během války řeknou mimozemšťani něco ošklivého, tak se sebere a odejde. Jak má ve zvyku.


Rusko spočítá, že každý emzák dokáže průměrně vystřelit dvacet plasmových střel, než musí vyměnit zásobník… a na každého emzáka si sežene jednadvacet Rusů. Uuuurrrrááá!


USA si nechá zničit sochu Svobody a Golden Gate, jak to dělají při každé mimozemské invazi, počkají na Den nezávislosti, hodí se nějakej ten epickej proslov a pak teprve začnou pořádně válčit. Bez proslovů se tady nehnem.


Švýcaři použijí osvědčenou taktiku, kdy převezmou do úschovy prachy a cennosti obou válčících stran a nechají si kapitál těch, kteří prohrají. Minule to byly zlaté cihly, teď to budou nadsvětelné pohony. Když budeme mít kliku.


Němci by si radši nacpali hlaveň laserové pistole sami do pusy, než aby se znovu dotkli zbraně, takže spíš radši pozvou mimozemšťany dál a nějak se uvidí.


Jižní Amerika počká, až dá Země mimozemšťanům pořádně po tlamě, a pak nabídne azyl vysoce postaveným mimozemským důstojníkům.


Které jednoho podruhém izraelské tajné služby uloví. Tak nějak ze zvyku.


Česko si našije na mávátka obrázky marťánků a na vítací cedule si napíše srandovní rýmovaná hesla o tom, že je dobře, že jsou konečně tady, protože s tou EU už se to fakt nedalo vydržet.


V prvních měsících války se invazní síly z Alfa Centauri naučí vyhýbat se Slovensku, protože poté, co tam přistál první létající talíř, trvalo přesně sedmnáct minut, než ho Slováci rozebrali a odvezli do sběrny kovu.


A Vietnamci v rychlosti profouknou podzemní chodby v džungli, protože moc dobře vědí, že nemusí vyhrát, protože remíza úplně stačí.