1. Modelka

Denně smíte jenom kolečko banánu, které musí večer bezpodmínečně ven. A k tomu budete programově za blbou.

2. Prezident

Nikdo vás nemá rád.

3. Doktorka

Sice o vás točí seriály, ale většinu života se v tom lepším případě hrabete někomu ve střevech.

4. Učitelka

Učení mučení, akorát dneska už to platí opačně. Šikanérie naruby. A ještě je to všechno i když se bude dařit za suchý z nosu.

5. Popelář

Sice máte pěknou káru a barevný hadry, ale přes tejden se nevyspíte a navrch, honit po ulici odpadky není žádná poezie, víme.

6. Detektiv

Mít placku je rajcovní tak akorát na obrazovce. V reálu jste nakonec spíš takovej ouřada a vrcholem akce bude špacír v uniformě. A společenský prestiže teda taky dvakrát nepoberete.

7. Veterinář

Kočky vás škrábou, psi koušou, ono bodejť ne, ten kdo je vykastroval jste přeci právě vy. A to ani nemluvíme o hadrech permanentně plných chlupů.  

8. Sportovec

Především je to děsná dřina. Ve většině případů navíc úplně zbytečná, poněvadž to nikam nedotáhnete. A tudíž skončíte jako zneuznanej kouč ve fitku, kterej na potkání vypraví, kde on vlastně mohl bejt, kdyby mu neházeli klacky pod nohy.

9. Rocker

Člověk se musí oblíkat jako blb a umřít v sedmadvaceti ve vlastních blitkách. To pro případ, že by chtěl být slavnej. Jinak bude hrát na piáno v podřadným báru a doufat, že po něm nikdo nehodí půlitr.

10. Princezna

Buď je to život na draka kvůli etiketě. A nebo se rozsekáte v autě. Každopádně, pokud na to nemáte krev, ani to nejde.

11. Kosmonaut

Vykadíte se jenom při podtlaku. Všechno je v tubách a když vám to nechutná, nemůžete s tím ani švihnout o zem.

12. Barmanka

Furt vás někdo ochmatává, věčně máte v práci zahuleno a dýško stejně utratíte s nějakým debilem, co se vás snaží balit. Nakonec z toho začnete lejt a je zle.

13. Manažer

Neumíte v podstatě nic a celý život se třesete, že to někdo zjistí. Ačkoliv, tohle by fakt někdo chtěl?

14. Herečka

V jednom kuse se něco učíte nazpaměť, koledujete si o schizofrenii a ještě vám někdo věčně slibuje super roli, když s ním půjdete do postele. Ve výsledku nebudete vědět, co dělat a lidi po vás budou chtít historky z natáčení.

15. Autobusák

Sice máte pod zadkem velkou káru, ale pro lidi jste fackovací panák, na kterým si chladí žáhu, kdykoliv hamtnete na brzdu nebo zavřete dveře.

16. Pilot

V podstatě jste jako autobusák. Ovšem vaše vzdělání stojí milion a svět se o vás zajímá jenom ve chvíli, kdy se vám to vymkne z ruky.