Pizza Hawaii

Tenhle italský koláč milujeme, ale stejně tak milujeme, když je cokoliv na sladko. I pizza. Takže si placku prostě uklohníme po svém a ještě na to nakydáme kromě dětské šunky ananas z konzervy. A podle největšího ananasového dovozce to pojmenujeme Hawaii.


Špagety karbonára

Sofistikovaná příprava pomocí vaječné emulze musí jít stranou v zájmu prasečí jednoduchosti. Prostě se to prožene nějakým sýrem, nakydá se do toho vajíčko, omastek, smetana, cibule a špek (ten nesmí chybět) a jestli vám to neurve pumpu, tak to neni dost karbonára.


Kuřecí plátek s broskví a sýrem

Středobod české kuchyně. Nedělní lahůdka pro vzácné hosty. A taky obvykle jediné jídlo, které má punc něčeho tajemného, exotického a speciálního.


Caesar salát s kuřecim nebo slaninou

Jakmile tam neni kus špeku, prostě si to lupení nikdo nedá. Něčím, co normálně roste někde v parku se přece nenajíme ne? Takže přidáme maso. A místo krutonů zakousneme kus housky nebo rohlika.


Sejra v česnečce

Jestli se česnečka netáhle ajdamem jak sopel, není to česnečka, že jo. Takže šup tam třicetiprocentní sejra a blemcejte se v té kejdě lžící, jak je libo.


Kompotovanej ananas do jídla

Exotice v plechovce nejde odolat a cpe se do sladkých i slaných pokrmů i s tou podivnou natrávenou šťávičkou. Viz heslo Pizza Hawaii.


Guláš s knedlíkem

Maďarský guláš je ve skutečnosti vlastně něco jako taková hustší polévka… a jí se správně s chlebem. U nás je nám to ale pořád tak nějak málo. Takže se do toho prdne jíška a zahustí se to knedlikem. Ať jsme tlustý na tři prsty.


Okurkovej salát s mlíkem

Když se k nám tenhle báječný pokrm poprvé podíval z dalekého Řecka, ještě se jmenoval tzatziky a obsahoval jogurt, kopr a okurku. Dneska se hustá smetana nahradila mlékem, všechny zbytečnosti se vyházely na kompost a vzniklý produkt teď vypadá jako nazelenalá šťáva z cecíků. Přinejlepším.


Čína utopená v sojovce a magi

S asijskými jídly je to u nás stejný jako s asijsným oblečením. Čím víc proužků, tím víc adidas, čím víc sójovky, tím víc čína. Trocha sójové omáčky dovede udělat Asii i z knedla-zela-vepřa. Ona sójovka, to je vůbec svatý grál českých kuchyní.


Rizoto

Ne, rizoto se opravdu nedělá tak, že uvaříte rejži v sáčku a pak k tomu vrznete lančmít a zeleninu z plechovky. A posypete nadroleným ajdošem. A jak že se teda rizoto správně dělá? Zkuste si to najít. Možná budete dost koukat.


Trojobal

Do trojobalu se dá schovat všechno. Trošku starší masínko, sýr, co ho už ani myši nechtěj žrát… a nebo třeba kus hadru. Když jste nakalený, ani vám to nepřijde. A níže následují ty nejkrásnější kousky…


Studentský řízek

Něco jako studentská pečeť. Ale mnohem hnusnější. Stačí, když do mouky, vejce a strouhanky prdnete kolečko salámu a máte žrádýlko, po kterém se nejeden bakalář oblízne ještě za tejden.


Smažák se šunkou

Česká vegetariánská klasika. Původně tohle jídlo přišlo do Čech jako Cordon Bleu a bylo plné kuřecího masa. Dneska už nám z něj zbylo jenom to blé. A to ani nemluvíme o šunce, která je ve skutečnosti spíš nějaká podivuhodná a důmyslná řezanka z chrupavek, paznehtů a soji.


Podravka

Kdyby se malý zázrak neříkalo želatině, určitě by se tímhle titulem honosila Podravka. Barevné granulky štěstí udělají z každého pokrmu glutamátovou ňamku, dosolí, dopepří, dobylinkují… prostě na co si vzpomenete.


Kečup a tatarka

Ať je to, co je to, rozhodně to vylepšíme, když to vykoupeme v kečupu nebo v tatarce. Případě v obojím, protože s obojím je to vždycky nejlepší. Sice pak všechno šmakuje dost stejně, ale to je to, co chcem. Hlavně žádný experimenty.