Výhra v loterii
V reálu máte šanci, že vyhrajete fakt balík, jedna k několika milionům. V sitcomu je to skoro na tuty.


Potomci – hloupá blondýna a nerd
V sitcomu musí nějaká genetika stranou, takže je úplně normální, že stejný rodiče obvykle zplodí blbou blonďatou sexbombu a geniálního mimoně s brejlema jak dna od půllitrů.


Soused, co je u vás jako doma
Běžně se svým sousedem prohodíte pár trapnejch frází ve výtahu, nebo ho vidíte, když vás přijde v pět ráno prudit na mejdan, jestli byste laskavě nemohli ztlumit tu příšernou muziku. Kdybyste ale žili v sitcomu, prakticky by u vás bydlel a všechno by komentoval cool hláškama.


Vykroucenej buzík
V sitcomech se pravidelně objevuje někdo z gay komunity, vždycky je to ale hysterická vykroucená šišlající buzna s nagelovanou ofinou.


Sexbomba s trhlým vkusem
Nejpozdějc ve druhý řadě seriálu připluje roštěnka, co vypadá, jako kdyby utekla z obálky Playboye, a šíleně se zamiluje do legračního hlavního hrdiny, co má sexappelu asi jako vycpanej rosomák.


Kutil nebo sběratel
Mezi postavama určitě nesmí chybět maniakální kutil, vynálezce nebo sběratel, co svou vášní otravuje život všem okolo.


Militantní buran
Další oblíbená komická figurka, která nadává na celej svět, a má po ruce řešení, který ale zatím naštěstí odpočívá zamčený i s náboji ve skříni.


Jedovatá tchyně
Jestli se sitcom odehrává v rodinným prostředí, vsaďte se, že se v něm nakonec stejně objeví nesnesitelná tchyně. Že jsou fórky o tchyních obehraný klišé? Fajn, tak si zkuste po pěti řadách seriálu vymyslet nějakou originální zápletku, co ještě nikdy nikde nebyla.


Vyhazov z práce
V sitcomu se to většinou přihodí na základě nějaký hodně bizarní historky a pro naše hrdiny to znamená, že se můžou častějc válet s pivem u telky a před kámošema trousit nihilistický hlášky.


Láska ze střední
Většinou toho týpka na obrazovce nikdy neuvidíte, ale ženský o něm mluví vždycky, když chtěj naštvat svoje současný partnery. A samozřejmě to výborně funguje.


Nudná slepice s okouzlujícím manželem
Jak sakra může mít takováhle nafoukaná, nezábavná a hloupá kráva tak skvělýho manžela, kterej na ní navíc může oči nechat? Tuhle otázku si obvykle kladou ženské sitcomové postavy, co o alespoň trochu slušnýho mužskýho prostě nemůžou zavadit.


Rozmazlenej pejsek
Uňafanej domácí mazlík, kterýho si majitelka pořídila jako citovou náhražku v době, kdy neměla chlapa, a už jí zůstal, když chlapa sehnala. Je jasný, že si čokl s novým amantem vzájemně půjdou o krku.


Auto jako fetiš
Nablýskanej bourák je většinou pro svýho majitele víc než manželka, kámoši nebo vlastní děti, který se mu samozřejmě v jednom kuse snaží šlohnout klíče a v taťkově posvátný káře se projet.


Nápadník dcery
Pokud je v sitcomu rodina, která má dceru mezi šestnácti a šestatřiceti, nebude to dlouho trvat a přivede si domů týpka, co mamku uvrhává do depky a v taťkovi vyvolává záchvaty zuřivosti.


Příbuznej, o kterým postavy nevěděly
Normální člověk má nudnou famílii rozesetou tak maximálně v okruhu dvě stě kilometrů čtverečních. Na televizní obrazovce se ale každou chvíli objevují strejdové nebo tety, o kterých nikdo z rodiny neměl tušení.


Charlie Sheen