1. FLAŠKU TVRDÝHO, abyste se mohli ztřískat už ve vlaku na cestě tam. Protože…
 2. STAN se nepostaví sám. A protože ho neumíte postavit ani za střízliva, bude lepší, když u toho budete nalitej.
 3. Taky určitě SPACÁK, protože si uvnitř stanu nechcete nablít jen tak na podlážku.
 4. Nějaký SUPER BOTY. Ideálně extra drahý tenisky, abyste si je mohli nechat přes noc před stanem a ráno se probudit bez nich. Protože potom budete mít to neskutečné potěšení z nucené koupě předražených bot s logem kapely, o které jste nikdy neslyšeli.
 5. SLUNEČNÍ BRÝLE, abyste si měli co rozválet a rozbít, případně ztratit. Protože něco na fesťáku musíte ztratit nebo rozbít a pořád jsou lepší brýle než vaše vlastní důstojnost.
 6. OBČANKU, protože až se po třech dnech někde probudíte zmatení, aspoň vás budou schopni identifikovat.
 7. KAMARÁDA nebo PŘÍTELKYNI, ale určitě nic mezi tím. Neměli byste tam brát nikoho, na koho chcete udělat dojem. Protože buďme upřímní, vaše fesťákové Já není to úplně nejlepší Já.
 8. RUČNÍK, protože ručník je absolutní základ! Proč? Protože 42.
 9. CASH, protože město s bankomaty je daleko a přece byste nevěřili tomu, že si můžete nabít prachy do náramku, to je přece blbost, žejo.
 10. STARÝ TELEFON, třeba starou dobrou třicet tři desítku. Prostě něco, co vydrží nabitý po celý festival, můžete to po dvou hodinách vyhrabat z rybníka a stejně to funguje, ale ani tak vás nebude mrzet, když to ztratíte. A taky tím můžete někomu rozmlátit hlavu.
 11. KONDOMY, protože budete mimo civilizaci a v kondomu se dá přenést až padesát litrů vody. Vy prasáku.
 12. VLHČENÉ UBROUSKY, protože ty se hodí na toaletu, na to, abyste si po klobáse utřeli hubu, taky se můžou šiknout, když si najdete na noc společnost… a taky, když si nenajdete na noc společnost.
 13. Taky NŮŽ, protože každý správný muž má mít v kapse nůž. Nebo kuš, žejo. Ale s kuší neotevřete konzervu. A pokud jo, tak na tom fesťáku asi rovnou vystupujete. A máte jídlo zdarma. Takže vás to nemusí zajímat. My ostatní používáme nůž. Tak. A už se radši přesunem od tohohle divnýho bodu dál. Nevím, proč pořád píšu. Přísahám, že nemám mrtvici. Buďte v klidu.
 14. Určitě NÁHRADNÍ KALHOTY. Protože když si pokecáte tričko, tak prostě holt budete pobíhat po fesťáku bez trička, bože, to je toho. Ale nikdo se nechce kamarádit s někým, kdo pobíhá po fesťáku v mikině a trenkách.
 15. No a samozřejmě… PLÁŠTĚNKU
 16. … a DOBROU NÁLADU!