Vroubkované punčocháče

Béžovo-vroubkované peklo začalo s vytahováním našich maličkostí zhruba dvacet čísel nad zem pokaždé, když nám měly nohy komfortně zaplout do špiček punčoch. Z těch jsme se po pár šoupačkách ve školce stejně nechtěně vysoukaly. A zkuste si pak na ně nešlápnout…

Jarmilky

Dnes reinkarnovaný výkřik módy, tehdy nutné zlo na hodinách tělocviku. A když jste zrovna neměli lakovky, tak i při všech svátečních momentech, pěkně k sukni. S ponožkama. Hnus fialovej, teda bílej.

Klíče na krku

Stěží jste dosáhli na zámek vchodových dveří, přesto se vám na krku houpaly klíče. Bez nich jste totiž nemohli do víru sídlištního hraní. Občas vás přiškrtily při hoňce v křoví a nejednou záhadně skončily v kanálu nebo výtahové šachtě. Hlavně, že jste je měli na krku…

Papírové stravenky

Ještě než vám v pozdějších letech zdigitalizovali i jídelnu, museli jste se trápit s trhacími stravenkami. Přiznejte, kolikrát se vám v aktovce rozmočily, utrhli jste špatný den nebo jste je ztratili úplně. A vysvětlujte pak kuchařce, že ji s tím rozžvejkaným lístečkem netaháte za zástěru.

Stejné prestižky

Tenisky značky Prestige s gumovým panďulákem na tkaničkách byly předchůdcem skejťáckých nazouváků. Měl je každej. A byly nezničitelný. Bohužel.

Obrdiskmeny

Nadšení z vysněného diskmena polevilo, jakmile jste zjistili, že se vám na rozdíl od předpotopního walkmana nevejde do kapsy ani do ledvinky. Kabel od sluchátek vám stěží od batohu dosáhl k hlavě a cédéčko se kouslo při jakémkoli prudším pohybu.

Zamotaná slinka

Tuhle kravinu měl každej. Stačilo ale maličko zašmodrchat a bylo po pérobžundě.5540675601_08abeafdab

Dementní sestřihy

Holčičky na chlapečky, chlapečci na blbečky. Pejzíky, domácí stříhání s hrncem, zubaté ofinky a ocásky za krkem. Maminy se na nás uměly vyřádit. Ne, že by na tom v dětství byly líp.

Useklé filmy na VHS

Chtěli jsme si natočit oblíbenou pohádku, hnedka za Pomádu, ale jako na potvoru se vždycky ta kazeta zasekla půlhoďky před koncem. Tak zas třeba za rok. A radši s novou kazetou.

Nahrávání písniček

Celej den jste vysedávali u rádia a čekali, až vám na Evropě dvě konečně zahrajou tu písničku, co vám chybí v playlistu. A oni ji zahráli, často nečekaně. Příště ještě zmáčknout REC.

Brusle na řemínky

Největší ostuda z celého sídliště. Zatímco někteří už machrovali s jednořaďákama, zamotaní v koženejch řemenech jsme skřípali na štěrku. A bez brzd. Stejnak to nejelo.

Prozvánění bez kreditu

Když jsme se konečně dočkali prvních mobilů, mohli jsme se akorát tak prozvánět. Třeba ve škole. O hodině. Před píčelkou. A tak jsme se i stejně rychle s prvním mobilem rozloučili.

Shánění porna

Upřímně, všichni jsme se chtěli aspoň jednout kouknout. Aspoň na titulku. Ale sehnat takovéhle lechtivé čtení byla docela bojovka. Jedinou jistotou byl školní sběr papíru a sousedova sbírka Lea odložená u popelnic.

Prázdno v Polly pocketu

Holky určitě tuší, o co jde. S touhle blbinou jsme si taky hrály. Stačilo ale jednou neuklidit postavičky, a bylo vyluxováno. Nebo v psově žaludku. A narvěte do té malé postýlky cokoli jiného.

polly pocket

Dovča přes kopírak

Každej rok ta samá destinace. Buď pod stanem v Hrvatsku nebo v karavanu v Bibione. S paštikou a na nafukovačce. S dalším tisícem Čechů. A co teprv, když Hanka od vedle přiletěla z Řecka. Bez paštičky, zato s tričkem s delfíny.

Dallas

Anebo Dynastie. Díky ním jsme totiž vždycky přišli o Magion. Máma totiž měla hlavní slovo. A hlavně ovladač.