1. Balení

Místo neefektivního posílání psaníček stačí sehnat na objekt touhy číslo, a textové oťukávání může začít. SMSka je dostatečně nezávazná a přitom můžete předvést celou svou kreativní duši.

"AHOJ, LIBIM SE TI? TY ME MOC NE, ALE JSEM SAM, TAK PRIVRU OCI."


2. Randění na dálku

S SMSkami vám můžou být kilometry ukradené. Psát si můžete z jednoho konce republiky na druhý. Ve dne v noci. Neustále. A zpráva snese cokoli. Intelektuální debaty, upřímná vyznání i bohapusté porno.

"AHOJ, LASKO, COS MELA DNESKA K OBEDU? A COS U TOHO MELA NA SOBE?"


3. Rozchody

"Stačí jedna jediná zpráva. A ani nemusí být bůhvíjak dlouhá."

PA!


4. Korespondence

No schválně. Jak je to dlouho, co jste někomu poslali pohled? Naposled babičce, která na SMSky nevidí. I Vánoce se jeden čas řešily jednou hromadnou, a bylo vymalováno. Pamatujete?

"LETÍ JEZISEK S PRDYLKOU, NAZDAR BABI, POSLI PRACHY."


5. Zpoždění

Oblíkáte se ve chvíli, kdy už jste měli být na srazu na druhém konci města? Nevadí. Stačí poslat zprávu JSEM NA CESTĚ, a vaši vypruzení kamarádi rádi počkají. 

"UZ LETIM, PACEK SORACEK!"


6. MHD

Není větší dobrodružství, než když zahlédnete revizora, a dojde vám, že máte propadlou lítačku. Pokradmu naťukat kód a pak doufat, že zpráva s jízdenkou dorazí dřív než pán s odznakem. Takový mobilní adrenalin, že?

"DPT32 ALE FOFREM!"


7. Výmluvy

Když v práci neuvidí, v jakém stavu jste, třeba vám uvěří, že jste si hnuli krkem, když jste pomáhali staré slepé těhotné paní ze schodů. Vymlouvat se ještě nikdy nebylo tak snadné, kreativní a zábavné.

"NEUVERITE, CO SE MI STALO… VRACIM SE TAKHLE VCERA Z BARU A…"


8. Překlepy

Čemu se lidé smáli, když ještě nebyl na světě autocorrect? Díky nedbale nadatlovanému textu mohou vzniknout opravdové skvosty a spousta humorných situací. 

"AHOJ, LAMO, SORRY, ZE JSEM VCERA TAK PRCNUL, JELA MI TRPAN."


9. Gratulace

Když měl některý z vašich kámošů nebo příbuzných třeba narozeniny, byla slušnost se alespoň zastavit, potřást pravicí a předat dárek. Dneska se to celé vyřeší jednou zprávou. 

"VSECHNO NEJLEPSI, VORECHU."


10. Příbuzní

Když už jsme u těch příbuzných… ty zdlouhavé a trapné telefonáty skončily. Stačí napsat stručnou zprávu: „Ahoj, dojeli jsme dobře!“, „V neděli nemůžeme!“ nebo „Seřežu tě jako hada!“, a všichni vědí.

"AHOJ MAMI, MAM SE DOBRE, NECH ME BEJT."


11. Příchody

Dřív se zvonilo na zvonky. Dneska už jsou lidi i líní zvednout pracku a zacinkat. Radši se ohlásí přes textovku.

"OTEVŘI, JSEM DOLE."


12. Alarm

SMSky vám už dokáže posílat i pitomý alarm. Třeba z chalupy. Nebo z garáže. Je fakt, že tyhle zprávy většinou dvakrát nepotěší. Ale zase můžou hodně zachránit.

"POPLACH CHALUPA."


13. Dálkové ovládání

Do podobné kategorie spadá třeba regulace teploty kotle. Když mu hezky napíšete, tak, jak to má rád, předehřeje vám byt, ještě než dorazíte prokřehlí z podzimní procházky. A to všechno pořád v těch 160 znacích!

"TOP, MRCHO! TEPLOTA 21"


14. Komunikace

Když zrovna nejste ve stavu, že vám jde telefonování pěkně od huby (třeba, když vás píchne včela do jazyku, nebo jste tak unavení, že už jazyčiskem nemůžete ani pohnout), stačí poslat zprávu. A všechno je v cajku. 

"AHOJj MAMI, BUSU SPAT U KAMOSKY DNESKxsaA."


15. BANKROT

SMSky vás upozorní třeba na to, že jste se rozutráceli nad limit. Nebo že vám neodešel trvalý příkaz. Snadno díky nim potvrdíte i platbu alimentů přes internet. Všechno budete mít pěkně pod palcem.

"UCETNI ZUSTATEK: -31.610,23 KC. SETRI. "


16. Charita

Nemusíte nikde na ulici přehrabovat drobné. Stačí jedna správná zpráva na to správné číslo, a někomu bude třeba alespoň trochu líp na světě.

"DMS KAPAVKA50"