1. Tamagotchi. Dávno před tím, než přišel smartphoňáckej Pou, každý děcko mělo v kapse vajíčko, po kterým muselo uklízet hovínka, krmit ho a hrát si s ním. A bůhvíproč jsme ho tehdy chtěli všichni, žejo.
 2. Beyblady. Mívali jsme maličký i veliký, fightili jsme v arénkách anebo jen tak na lavicích. Tak či onak se nám bejblejdy postaraly o pěknejch pár vzpomínek. Nebo rozseknutou holeň.
 3. Diabola a svítící jo-ja. Kdo je měl, byl king, a kdo je neměl, byl trapnej a moh’ tak akorát závidět. Navíc s diabolama a s jojama se daly dělat fakt cool triky. A kdyby to byl dnešní trend, jsou návodů na tríčky určitě plný youtuby.
 4. Skejtový boty a boty na sucháč. Móda je věc proměnlivá a nestálá a kolem roku 2009 jsme z těchhle “dýsíček” a “horsfedrsů” byli vypleskaný úplně všichni. A nejvíc nejlepší to měly ty děcka, který měly v botách kolečka (a ve zlámanejch nohou dráty, au).
 5. Bužírky. Trend odstartovaly bavlnkový náramky přátelství, pokračoval přes tkaničky, no a nakonec přišly ty podivný různobarevný plastový smradlavý věci, kterejch jsme měli všichni plný… klíčenky.
 6. Samolepky. Existovaly jich statisíce. Obyčejný, třpytivý, měňavý, 3D… Všichni jsme na ně měli ápětkový alba a všichni jsme chtěli jen ty nejlepší. A už tehdy jsme díky všemu tomu handlování mohli zjistit, jak dobrý z nás vyrostou manipulátoři.
 7. Kartičky s pokémonama, s hokejistama a s fotbalistama. No jo, kdo měl Jágra a Nedvěda, ten na tom byl nejlíp. Kartičky byly vlastně takovou obdobou samolepek pro kluky, teda vyjma Pokémonů, pač Pikachua žrali všichni.
 8. Vajíčka, ze kterých se líhne dinosaurus. No fakt. Dali jste vajíčko do vody a přes noc se vám vylíhnul maličkej dinosaurek. A když jste měli štěstí, byl dinosaurek pěnovej a klidně ještě nabobtnal. Sice k ničemu, ale kouzelný!
 9. Prstový ponožky. Byly hlavně pruhovaný, profláklý a ohavný. Měl je každej, ale z dnešního pohledu to byl fakt přešlap. A navíc bylo naprosto nemožný se do všech prstů trefit napoprvý.
 10. Bravíčko. Co bylo v Bravíčku, bylo cool. Takže kdo měl Bravíčko, tak byl… jo, cool. Kde by dnešní dvacátníci a třicátníci byli bez Poradny, Trapasů a plakátů s celebritama? No? Kde?! Určitě by ještě dneska hledali klitoris na zádech!
 11. Žvejkačkový cigarety. Když jsme byli malí, kouření nás sice fascinovalo, ale taky nám přišlo pěkně hnusný a smradlavý. A proto existovaly tyhle čupr věci, co z nás ve vteřině udělaly drsňáka před zbytkem třídy. A z těch nejlepších se dal vyfukovat bílej prášek jako kouř!
 12. Hry na Windowsech. Kdysi, když jsme se ještě v rodinách připojovali na internet pomocí telefonního kabelu a i MySpace byl ještě v plenkách, jedna z mála možností, jak hodiny zírat do počítače, byly přesně hry jako Hledání min, Solitaire nebo Pinball. A když ani ty nebavily, pořád jsme měli Malování.
 13. Emo fáze. Měl ji skoro každej, pač frčela. Ne ta echt emo-pubertální fáze, ale palestiny, patky, síťovaný návleky na ruce a barevný proužky ve vlasech. What’s not to like?
 14. Kšilty a ledvinky. Teď se možná smějete, ale lhali byste, kdybyste tvrdili, že jste v určitý fázi svýho života nechtěli nosit na hlavě vykuchanou kšiltovku a nestrkali jste si drobný do ledvinky. Nebo do batohu s jedním popruhem.  
 15. Pískací a práskací lízátka. Všichni si pamatujem lízátka, na který se dalo zapískat, i lízátka, co měly tvar chodidla a namáčely se do kouzelnýho prášku (kterej jsme jako děti dokonce šňupali, ale pšššt). A kdo měl Push pop, jó, to byl někdo.   
 16. Bubble tape žvejkačky. “Když mám hlad, utrhnu si malej kousek. A když se potřebuju soustředit..” <3